אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוביוס: החששות מהיחלשותם של השווקים המתעוררים מוגזמים צילום: בלומברג

מוביוס: החששות מהיחלשותם של השווקים המתעוררים מוגזמים

לדברי יו"ר קרן טמפלטון, "מה שאנשים לא מבינים הוא שההיחלשות לכאורה מגיעה בנוסף לצמיחה המסיבית בהיצע הכסף בארה"ב. להקלה הכמותית השפעה מצטברת. לא מדובר במצב שהתוכנית מפסיקה וכל הכסף נעלם. הכסף נותר במערכת"

19.08.2013, 16:07 | סוכנות הידיעות

לא כולם משוכנעים כי הפסקתה של תוכנית רכישת האג"ח של הפד היא מכת מוות לשווקים המתעוררים. "החששות מהיחלשותם של השווקים המתעוררים מוגזמים למדי", אמר בראיון ל-CNBC מארק מוביוס, יו"ר ראשי של קרן טמפלטון (Temeplton Emerging Markets) המנהלת כ-834.1 מיליארד דולר.

מוביוס אמר את הדברים בעת שהבורסה באינדונזיה צנחה ביום שני ב-4% ואילו המניות בתאילנד איבדו למעלה מ-2%.

"מה שאנשים לא מבינים הוא שההיחלשות לכאורה מגיעה בנוסף לצמיחה המסיבית בהיצע הכסף בארה"ב. להקלה הכמותית השפעה מצטברת. לא מדובר במצב שהתוכנית מפסיקה וכל הכסף נעלם. הכסף נותר במערכת".

מארק מוביוס, יו"ר קרן טמפלטון, צילום: בלומברג מארק מוביוס, יו"ר קרן טמפלטון | צילום: בלומברג מארק מוביוס, יו"ר קרן טמפלטון, צילום: בלומברג

הדעה הכללית הקיימת בשווקים היא שהפד יתחיל לצמצם את תוכנית רכישת האג"ח שבה רכש הבנק אג"ח בשווי 85 מיליארד דולר בחודש. הציפיות הן כי כבר בספטמבר יחול הצמצום ובעקבותיו יגיע גאות בשעורי הריבית.

"אנו נראה יותר כסף זורם לשווקים המתעוררים", חזה מוביוס, ששומר על אופטימיות לגבי אזור דרום-מזרח אסיה. הוא מצפה שאזור הסחר החופשי יציע שוק השווה בכוחו לשוק הסיני בטווח הארוך, בעוד שהנזילות ביפן תגדל על רקע תוכנית התמריצים במדינה, מה שיגביר את זרימת הכסף לאזור דרום מזרח אסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות