אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטק פארמה מגייסת כ-5 מיליון דולר; מורי ארקין בין המשקיעים צילום: בועז אופנהיים

אינטק פארמה מגייסת כ-5 מיליון דולר; מורי ארקין בין המשקיעים

החברה פיתחה את גלולת האקורדיון המאפשרת ספיגה ממושכת של החומר הפעיל בקיבה באופן שמגדיל את פעילותן של תרופות

19.08.2013, 16:25 | ניר צליק
אינטק פארמה, העוסקת בהשבחת תרופות קיימות, השלימה גיוס של 5 מיליון דולר מקבוצת משקיעים בראשות קרן ספרה של מורי ארקין וקרן גבריאל. קרן ספרה עצמה השקיעה 2 מיליון דולר ו-2 מיליון דולר נוספים יושקעו על ידי קרן גבריאל, כאשר היתרה תושקע על ידי משקיעים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

קרן ספרה גלובל הלת'קר הינה קרן גידור גלובאלית המתמחה בהשקעה בתחום מדעי החיים בהובלת מורי ארקין, מייסד אגיס שנמכרה לפריגו וכן אורי הרשקוביץ. הקרן מתמחה בהשקעות בשווקים הגלובאליים בחברות בתחום מדעי החיים ומיישמת אסטרטגיית גידור. גבריאל קפיטל הינה קרן חדשה שמתמחה בהשקעות מיעוט בחברות בשלבים מתקדמים הפועלות בישראל ובשוק העולמי. גבריאל קפיטל משקיעה בחברות פרטיות וציבוריות בסבבי מזאנין, הנפקות והנפקות משניות. הקרן נוסדה ומנוהלת על ידי גארי ליבלר, מייסד ומנהל קרן שביט קפיטל, עם השקעות פורטפוליו בחברות כגון קמהדע ובריינסווי.

מורי ארקין, צילום: בועז אופנהיים מורי ארקין | צילום: בועז אופנהיים מורי ארקין, צילום: בועז אופנהיים

אינטק פיתחה את גלולת האקורדיון הכוללת חומרים פעילים של תרופות ומאפשרת ספיגה ממושכת של החומר הפעיל בקיבה באופן שמגדיל את פעילותן של תרופות ואת יעילותן. החברה השלימה שני ניסויים קליניים בגלולה, ניסוי בשלב 2 במשולב עם תרופת הלבודופה לטיפול בפרקינסון, וניסוי בשלב 2 בשילוב עם מתרופת הזלפלון להפרעות שינה. לאינטק פארמה מספר הסכמים עם חברות תרופות מהמובילות בעולם לפיתוח גלולות אקורדיון ייעודיות למוצריהן, כחלק מבחינת המערכת לצורך שימוש עתידי אפשרי בה עבור תרופות שלהן.

החברה ניהלה מגעים בחודשים האחרונים עם מספר בנקי השקעות בנוגע להנפקה בנאסד"ק, כאשר כוונתה היתה לגייס כ-30-50 מיליון דולר, כאשר ככל הנראה הגיוס הנוכחי עשוי לדחות את הנפקת החברה בנאסד"ק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות