אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת פתיחת העונה: מי הם האנשים החזקים ביותר ב-NFL? צילום: אם סי טי

לקראת פתיחת העונה: מי הם האנשים החזקים ביותר ב-NFL?

מאחורי הקלעים ועל המגרש עצמו, ישנם 25 אנשים שמחזיקים בכוח הרב ביותר בעסק הזה, שמגלגל 9.5 מיליארד דולר, והופכים את הליגה לעשירה בתבל

20.08.2013, 10:16 | סוכנויות הידיעות
עונת ה-NFL תיפתח בעוד כשלושה שבועות, והקבוצות מתכוננות להיאבק עבור הזכות לשחק בסופרבול הראשון אי פעם שיתקיים בניו יורק. מאחורי הקלעים ועל המגרש עצמו, ישנם 25 אנשים שמחזיקים בכוח הרב ביותר בעסק הזה, שמגלגל 9.5 מיליארד דולר.  מדובר בקווטרבקים, מאמנים, בעלי קבוצות ומנהלים בכירים, בתוך הליגה ומחוצה לה. הפרט המשותף לכולם הוא הכוח שהם מחזיקים, בצורות שונות.

אז מי הם האנשים החזקים ביותר בליגת הספורט החזקה בעולם? businessinsider הכין רשימה של אותם אנשים שהופכים את הליגה הזאת לכל כך מעולה.

קראו עוד בכלכליסט

רוג רוג'ר גודל. הכי חזק | צילום: אי פי איי רוג

10. אוזי ניוסום

ג'נרל מנג'ר של הבולטימור רייבנס

גיל: 57

ניוסום הוא האפרו – האמריקאי הראשון שמונה לתפקיד הג'נרל מנג'ר ב-NFL. לא לקח לו הרבה זמן להוכיח את השייכות שלו. הוא כבר אינו מוגדר כ"ג'נרל מנג'ר השחור" אלא כאחד המנג'רים הטובים ביותר בליגה, אולי אפילו הטוב ביותר. ב-10 העונות תחתיו, הרייבנס העפילו שבע פעמים לפלייאוף, קטפו שמונה עונות של ניצחונות, וכמובן זכו בסופרבול של השנה שעברה.

9. ביל בליצ'יק

המאמן הראשי של ניו אינגלנד פטריוטס

 גיל: 61

הוא קמצן. הוא מתלבש זרוק. אבל הוא גם האדם שאחראי לקבוצת המופת של ה-NFL. העובדה שטום בריידי משחק בקבוצה בהחלט מועילה, אבל בליצ'יק הצליח גם למצוא שחקנים מוכשרים במקומות שבהם אחרים כשלו, והוא הצליח למצוא דרך לוודא שהשחקנים ימשיכו לספק תוצאות, גם אחרי שקבוצות אחרות הרימו ידיים.

8. דרו רוזנהאוס

סוכן על

גיל: 46

רוזנהאוס הוא אחד הסוכנים הגדולים ביותר ב-NFL, ויצא לו מוניטין גם כסוכן האגרסיבי מכולם. האגרסיביות הזו עומדת מאחורי ההאשמות כי הוא מוכן להפר את החוקים כדי להשיג עסקה. אך אם מתקיימת עסקה ב-NFL, ישנו סיכוי גבוה רוזנהאוס יושב מהצד השני של השולחן.

7. ג'ון מרה וסטיב טיש

 הבעלים של הניו יורק ג'איינטס

גילאים: 58 ו-64

הם לא חצופים כמו ג'רי ג'ונס, אך ה-NFL צועד לעיתים קרובות אחרי הג'יאנטס. לג'ון מרה אין אולי את אותה השפעה שהייתה לאביו, וולינגטון אך כעת שלקבוצה יש אצטדיון חדש, שאף יארח את משחק הסופרבול בעונה הקרבה, ניו יורק חזרה להיות מרכז העולם של ה-NFL.

טום בריידי. כל פציעה שלו משפיעה על כל הליגה, צילום: אם סי טי טום בריידי. כל פציעה שלו משפיעה על כל הליגה | צילום: אם סי טי טום בריידי. כל פציעה שלו משפיעה על כל הליגה, צילום: אם סי טי

6. טום בריידי

 הקווטרבק של ניו אינגלנד פטריוטס

 גיל: 36

שחקנים נפצעים על בסיס קבוע, אך כאשר בריידי נפצע לאחרונה באימון, בווגאס השעו באופן זמני את כל ההימורים על תוצאות הסופרבול והפלייאוף, עד שתיחשף חומרת הפציעה. הפטריוטס כנראה ימשיכו לנצח משחקים גם בלי בריידי, אך נראה שאין שחקן נוסף שכל כך חשוב להצלחת הקבוצה כמו בריידי.

5. מייק טומלין

 מאמן ראשי של פיטסבורג סטילרס

 גיל: 41

 תפקיד המאמן של קבוצה גאה כמו הפיטסבורג סטילרס טומן בחובו מידה רבה של לחץ ואחריות. אך הוא כולל גם ביטחון רב, שכן לקבוצה היו רק שלושה מאמנים מאז 1969. נדיר לראות מאמן ב-NFL שמקום העבודה שלו מובטח, כך שהתפקיד מספק כוח רב.

4. ג'רי ג'ונס

 הבעלים של הדאלאס קאובויז

 גיל: 70

ג'רי ג'ונס רכש את הקבוצה ב-1989 עבור 140 מיליון דולר. כיום, השווי של הקאובויז כבר עומד על 2.3 מיליארד דולר, שהופך אותה לקבוצה היקרה ביותר בליגה. הם אולי כבר לא שולטים במגרש, אך מחוצה לו, אין קבוצה המחזיקה בכוח רב יותר משל הקאובויז.

3. דהמוריס סמית

 יו"ר איגוד שחקני ה-NFL

 גיל: 49

איגוד השחקנים ב-NFL הוא בעל חשיבות פחותה בהשוואה לאיגודים בליגות אחרות, אך הוא התקדם לא מעט תחת הנהגתו של סמית'.

2. פט דויל

 מנכ"ל DirecTV

 גיל: 70

מי ששולט במשחקים, שולט ב-NFL, וכיום DirecTV שולטת במי שיכול לראות את המשחקים בזכות חבילת Sunday Ticket הבלעדית שהיא מציעה. אולם, בשלב זה העתיד של Sunday Ticket בסכנה, ונראה שפט דויל יאלץ להחליט אם היא עדיין שווה את ההשקעה עבור החברה.

ספקית הלוויין משתמשת בחבילה כדי לפתות לקוחות חדשים. אולם בשלב מסוים הצמיחה הזו תואט ותגיע לרוויה. נקודה זו תאפשר את כניסתן של ספקיות אחרות שיוכלו להשיג גישה למשחקים. בסופו של דבר, השאלה האם מיליוני אוהדים יזכו לגישה למשחקי ה-NFL היא בידיים של דויל.

1. רוג'ר גודל

קומישינר הליגה

גיל: 54

בגדול, גודל עובד עבור הבעלים. אך אין ספק כי הוא האדם שאחראי על הספורט הגדול ביותר בצפון אמריקה. לעיתים קרובות מאשימים אותו כי הוא מתנהג יותר כמו דיקטטור מאשר קומישינר, אך לא ניתן להתעלם מההצלחה והצמיחה של הליגה. ב-2012, ה-NFL הכניסה 9.5 מיליארד דולר, סכום הגבוה ב-25% מההכנסות של ליגת הספורט השנייה בגודלה באמריקה. מרבית חוזי השידור תקפים עד 2022, כך שלא צפויה האטה באופק.

דרו בריס. הכי עשיר, צילום: רויטרס דרו בריס. הכי עשיר | צילום: רויטרס דרו בריס. הכי עשיר, צילום: רויטרס

ומי הכי עשיר?

אגב, למרות שבריידי הוא השחקן הגבוה ביותר ברשימה (יש גם את פייטון מאנינג ברשימת 25 השחקנים הכי חזקים בליגה), הוא לא השחקן שמקבל את הסכום הכי גבוה בשנה מהליגה ובכלל - מהכלכלה האמריקנית. דרו בריס, הקוורטרבק של ניו אורלינס סיינטס, מוליך את דירג השכר של -NFL עם שכר שנתי של 51 מיליון דולר בין יוני 2012 ליוני 2013. בריס, 34, שחתם בקיץ האחרון על הארכת חוזה בקבוצה, רשם 40 מיליון דולר במשכורת (37 מיליון דולר מענק חתימה על החוזה החדש, ועוד 3 מיליון דולר שכר בסיס), ועוד כ-11 מיליון דולר מהסכמי החסות השונים שלו (בין היתר, הוא מפרסם את נייקי, פרוקטר אנד גמבל ופפסי).

קוורטרבקים נמצאים בכל חמשת המקומות הראשונים בדירוג השחקנים בעלי ההכנסה הגבוהה ביותר. דירוג שפורבס הכין. ארון רודג'רס מגרין ביי אפקרס במקום השני עם הכנס של 49 מיליון דולר - מתוכם 6 מיליון דולר ממפרסמיו והשאר משכורתו. בריידי רק שלישי (38.3 מיליון דולר ש-7 מחסויות). ג'ו פלקאו מבולטימור רייבנס מקבל 35.9 מיליון דולר (רק 850 אלף דולר מחסויות) ומאנינג במקום החמישי (30 מיליון דולר - 12 מיליון דולר מחסויות). 

אף שחקן הגנה מהליגה לא הצליח להשתחל לרשימת 10 המרוויחים הגדולים. את העשירייה הגדולה סוגרים טוני רומו מדאלאס קאובויז (28.8 מיליון דולר), קלווין ג'ונסון מדטרויט ליונס (26.3 מיליון דולר), ריי רייס מבולטימור רייבנס (25.8 מיליון דולר), דוויין בואו מקנזס סיטי צ'יפס (24.9 מיליון דולר) וינסנט ג'קסון מטמפה ביי (23.4 מיליון דולר).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות