אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון חזק לשטראוס: פעילות הקפה הקפיצה את הרווח התפעולי ב-48%

רבעון חזק לשטראוס: פעילות הקפה הקפיצה את הרווח התפעולי ב-48%

הסתכם ב-185 מיליון שקל. המכירות עלו ב-4.2% ל-2.02 מיליארד שקל בעיקר בזכות זינוק במכירות המטבלים וממרחים בחו"ל ומעלייה של 6.2% במכירות שטראוס ישראל

20.08.2013, 09:40 | שי סלינס

רבעון שני חזק לחברת המזון הישראלית, שטראוס. החברה בניהולו של גדי לסין דיווחה היום (ג') על תוצאותיה לרבעון השני של השנה והציגה עלייה כמעט בכל הפרמטרים בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה.

קראו עוד בכלכליסט

מכירות שטראוס הסתכמו ב-2.02 מיליארד שקל, בהשוואה למכירות של 1.94 מיליארד שקל ברבעון השני של 2012. עיקר הגידול נבע מזינוק של 22% במכירות מטבלים וממרחים בחו"ל ומעלייה של 6.2% במכירות שטראוס ישראל שנבעו בעיקר מתזמון חג הפסח ברבעון הראשון של השנה - ובכך עלו ימי ההפצה ברבעון השני. בשנה שעברה (כמו ברוב המקרים) חל החג ברבעון השני.

הרווח התפעולי של שטראוס ברבעון השני זינק ב-48% והסתכם ב-185 מיליון שקל. הגידול נבע בעיקר מעלייה ברווחיות של שטראוס קפה בברזיל ששם פועלת החברה באמצעות חברת tres coracoes שקוזז בחלקו בעיקר על ידי גידול בהוצאות שיווק בכל חברות הקפה. כמו כן בישראל גדל הרווח התפעולי של החברה ב-17 מיליון שקל בעיקר כתוצאה מהתייעלות בתחום הייצור ושיפור תמהיל המוצרים.

עפרה שטראוס, צילום: אוראל כהן עפרה שטראוס | צילום: אוראל כהן עפרה שטראוס, צילום: אוראל כהן

בשורה התחתונה הרווח הנקי של שטראוס ברבעון השני של 2013 הסתכם ב-75 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 35 מיליון שקל - גידול של 117%. הגידול ברווח  נבע בעיקר מהגידול האמור ברווח התפעולי שקוז בחלקו על ידי עלייה בהוצאות המימון (8 מיליון שקל) והוצאות המס בסך של 8 מיליון שקל.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם בתזרים חיובי של  236מיליון שקל, בהשוואה לתזרים של 250 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

לסין התייחס לתוצאות ואמר כי "הקבוצה ממשיכה להציג ביצועים חזקים ברבעון הנוכחי, וצמיחה בשורה העליונה בכל מגזרי הקבוצה, ובפרט בשטראוס ישראל. אסטרטגיה ממוקדת, חדשנות, השקעה בחיזוק המותגים וניהול מושכל של עלויות הובילו לצמיחה משמעותית גם בשורות הרווח התפעולי והנקי של הקבוצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות