אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיגמא ווייב הגישה הצעת רכש ב-20-30 מיליון שקל לנכסי אלווריון

פרסום ראשון

סיגמא ווייב הגישה הצעת רכש ב-20-30 מיליון שקל לנכסי אלווריון

במסגרת הצעתה מצהירה הקרן על כוונתה להנפיק מניות לעובדי החברה; כונס הנכסים יואב כפיר צפוי לקבל בימים הקרובים החלטה לגבי זהות הרוכש

20.08.2013, 14:27 | ניר צליק

לפני שבוע נסגר המכרז שערך כונס הנכסים של אלווריון, רו"ח יואב כפיר, למכירת נכסי החברה, וכפי שנחשף ב"כלכליסט", בין הגופים המתמודדים היו קרן סיגמא ווייב של אריה טרבלסי ורדווין מקבוצת החברות של משפחת זיסאפל.

קראו עוד בכלכליסט

כעת, מתברר כי הצעת הרכישה של סיגמא ווייב לרכישת נכסי אלווריון עומדת על כ-20-30 מיליון שקל. בנוסף, במסגרת ההצעה מבקשת סיגמא ווייב להנפיק מניות לעובדי החברה כדי לשמר אותם, כאשר הכוונה של סיגמא ווייב היא להשיב את החברה למסלול פעילות במהירות האפשרית.

בימים הקרובים צפוי כונס הנכסים לקבל החלטה לגבי זהות הרוכש, ולהגיש את עמדתו לאישור בית המשפט. סיגמה ווייב שוקלת להפעיל את אלווריון באופן עצמאי, או לחילופין, לצרף אותה לחברה נוספת שבשליטתה, סופרקום.

אלווריון, צילום: אביגיל עוזי אלווריון | צילום: אביגיל עוזי אלווריון, צילום: אביגיל עוזי

אלווריון נקלעה למצבה הנוכחי בעקבות חוב של כ-3 מיליון דולר לסיליקון ואלי בנק, כאשר החברה לקחה הלוואה של כ-30 מיליון דולר לרכישת וויביון אך לא עמדה בהחזר התשלומים.

בשנה האחרונה ניסתה אלווריון להשיג מזומנים במספר אמצעים, ביניהם מכירת פטנטים, מכירת חטיבת ה-WiMax לטלרד ומכירת חוב של נורטל, כמו גם גיוס מכלל חיתום, אלא שהיקף המזומנים בסופו של דבר לא הספיק כדי לכסות על צרכיה של אלווריון ועל הפסדיה. אלווריון מעסיקה כעת כ-55 עובדים תחת הליך הכינוס.

בין בעלי החוב הנוספים של אלווריון ניתן למנות את ר.ה טכנולוגיות, לה חייבת החברה כ-3 מיליון דולר ועובדי החברה, להם חייבת אלווריון כ-7 מיליון שקל. בסך הכל עומדים חובות אלווריון על כ-10 מיליון דולר, כאשר ככל הנראה, יצטרכו בעלי החוב להסתפק בתשלום נמוך יותר מאשר חובה של החברה כלפיהם, על רקע גובה ההצעות שהתקבלו עד כה. 

כלל חיתום, שהזרימה לחברה כמיליון דולר, היתה אמורה לקבל כ-160 אלף מניות נוספות במסגרת הסכם ההשקעה, אלא שבסופו של דבר אלווריון לא הספיקה להנפיק לה את המניות לפני כניסתה להליך הכינוס. בהחלטת בית המשפט שנתקבלה לפני מספר ימים נקבע כי הנפקת המניות תהווה העדפת נושים, כך שלמעשה כלל חיתום נותרה עם הפסד של מאות אלפי שקלים כתוצאה מהמהלך.

מסיגמה ווייב אישרו כי הגישו הצעה לרכישת אלווריון אך סירבו להתייחס להיקפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות