אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות במשק האנרגיה: בספטמבר הבנזין יתייקר בכ- 10 אג' צילום: shutterstock

הערכות במשק האנרגיה: בספטמבר הבנזין יתייקר בכ- 10 אג'

רשות המסים תזכרה את חברות הדלק כי בתחילת חודש ספטמבר יתעדכן שיעור המס המוטל על הבנזין. על פי הערכות במשק האנרגיה יתייצב המחיר סביב 7.7 שקל לליטר בנזין בשירות עצמי

20.08.2013, 20:40 | ליאור גוטמן

רשות המסים שבמשרד האוצר שלחה אתמול (ב') תזכורת לחברות הדלק לפיה בתחילת חודש ספטמבר יתעדכן שיעור המס המוטל על הבנזין. ההתייקרות מתבצעת, על פי חוק, אחת לארבעה חודשים ביחס לעליית המדד המצטבר. מתחשיבי רשות המיסים בחודשים אפריל עד יולי עלה שיעור המדד במשק בכ-1.6% במצטבר ולכן יש לעדכן את שיעור המס שמוטל על הבנזין כבר בתחילת החודש הבא.

קראו עוד בכלכליסט

לפיכך, על פי הערכות במשק האנרגיה, מחיר ליטר בנזין בשירות עצמי יעלה בכ-10 אג' ויתייצב סביב 7.7 שקל לליטר. תדלוק בשירות מלא על ידי עובד התחנה יחייב בתשלום נוסף של 18 אג' לכל ליטר.

הערכות: מחיר ליטר בנזין בשירות עצמי יעלה בכ-10 אג הערכות: מחיר ליטר בנזין בשירות עצמי יעלה בכ-10 אג' ויתייצב סביב 7.7 שקל לליטר | צילום: עמית מגל הערכות: מחיר ליטר בנזין בשירות עצמי יעלה בכ-10 אג

ההתייקרות האמורה אינה סופית ותיקבע רק בסוף חודש אוגוסט ולאחר שמינהל הדלק במשרד האנרגיה והמים ישכלל את מחיר הבנזין באגן הים התיכון ואת שער הדולר המעודכן.

במידה וההתייקרות תתעדכן ברמה של 10 אג' לליטר, מדובר בעלייה של 6 אג' כתוצאה מעדכון המס על ידי משרד האוצר ועלייה הנוספת הנובעת משיעורי מטבע ובמחיר הבנזין העולמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות