אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרוטרום: זינוק של 30% ברווח הנקי ל-17.6 מיליון דולר ברבעון השני צילום: עמית שעל

פרוטרום: זינוק של 30% ברווח הנקי ל-17.6 מיליון דולר ברבעון השני

מכירות פרוטרום בתחום הטעמים, הרווחי יותר מבין פעילויות החברה, גדלו ברבעון השני של השנה לשיא של 125.1 מיליון דולר והיוו כ-74% מסך מכירות החברה

21.08.2013, 18:35 | ערן סוקול
חברת פרוטרום, יצרנית חומרי הגלם לתעשיית הטעם והריח, פרסמה היום (ד') את תוצאותיה לרבעון השני של השנה. החברה רשמה ברבעון השני מכירות בהיקף של 168.6 מיליון דולר, גידול של 2.3% בהשוואה לתקופה המקבילה.

מכירות פרוטרום בתחום הטעמים, הרווחי יותר מבין פעילויות החברה, גדלו ברבעון השני של השנה לשיא של 125.1 מיליון דולר והיוו כ-74% מסך מכירות החברה. הרווח הנקי זינק ב-30% והסתכם בכ-17.6 מיליון דולר בהשוואה לרווח נקי של כ-13.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח למניה ברבעון השני של השנה הגיע ל-30 סנט למניה בהשוואה ל-23 סנט למניה ברבעון המקביל.

הרווחיות הגולמית עמדה על 39.6% מסך המכירות וה-EBITDA והרווח הנקי, בנטרול הוצאות חד פעמיות, הגיעו לכ-33.9 מיליון דולר ו-19.1 מיליון דולר בהתאמה.

מהחברה נמסר כי "שמונה הרכישות שביצעה פרוטרום בשנים 2011 ו-2012 כבר שולבו כולן עם פעילותה הגלובאלית של החברה ותורמות הן לגידול במכירות והן לשיפור ברווח. פעולות ההתייעלות לאיחוד אתרי ייצור ופעילויות ולהעברת פעילויות אחרות למדינות בהן העלויות התפעוליות נמוכות יותר, יאפשרו השגת חסכונות משמעותיים בהיקף שנתי של כ- 10 מיליון דולר.

אורי יהודאי, צילום: עמית שעל אורי יהודאי | צילום: עמית שעל אורי יהודאי, צילום: עמית שעל

השפעתן של פעולות אלה תחל לבוא לידי ביטוי במהלך המחצית השנייה של השנה ובעיקר בשנה הבאה. בנוסף, פרוטרום פועלת לחיזוק מערך הרכש הגלובאלי שלה תוך ניצול כוח הקנייה המהותי שנוסף לה כתוצאה מהרכישות ותוך המשך הרחבת מעגל הספקים ודגש על קנייה בארצות המקור של חומרי הגלם המשמשים בייצור מוצריה. כך שפרוטרום צפויה ליהנות מהמשך שיפור רווחיותה הגולמית גם עקב חיזוק מערך הרכש הגלובאלי שלה".

אורי יהודאי, נשיא ומנהל העסקים הראשי של פרוטרום, אמר כי "אנחנו מרוצים מתוצאות של רבעון והמחצית הראשונה של השנה שמשקפות את היישום המוצלח של אסטרטגיית הצמיחה המהירה והרווחית שלנו. פרוטרום מיישמת בהצלחה זה שנים אסטרטגיה של צמיחה פנימית רווחית לצד ביצוע רכישות וניצול מוצלח של הסינרגיות הרבות הגלומות בהן".

"בכוונתנו להמשיך ולהשקיע בהרחבת פעילותנו ונתח השוק שלנו בשווקים המתפתחים, בהם אנו מצליחים לצמוח בקצב הגבוה מקצב צמיחת השוק. הצמיחה הפנימית בשילוב הרכישות חיזקו את נוכחותנו בשווקים אסטרטגיים בעיקר בצפון אמריקה, אסיה, אמריקה הלטינית ואפריקה הנחשבים כיום לשוקי המזון הצומחים יותר בעולם. נמשיך להשקיע משאבים רבים להאצת הצמיחה בשווקים אלה, כולל על ידי איתור וביצוע רכישות בהם, כדי למצות את הפוטנציאל הרב הטמון בהם", סיכם יהודאי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות