אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על הכיתות: מיקרוסופט השיקה מנוע חיפוש לתלמידים צילום מסך: Bing

הקרב על הכיתות: מיקרוסופט השיקה מנוע חיפוש לתלמידים

איך בונים קהל משתמשים נאמן? תופסים אותם כשהם קטנים: מיקרוסופט השיקה גרסה מסוננת של בינג עבור מערכת החינוך בארה"ב - ותעניק טאבלטי סרפס RT לכל כיתה שתרבה להשתמש בו

22.08.2013, 09:03 | ניצן סדן
מיקרוסופט פולשת למערכת החינוך בארצות הברית, באמצעות גרסה מיוחדת של מנוע החיפוש בינג ותוכנית במסגרתה מאות אלפי תלמידים יוכלו לזכות בטאבלט סרפס RT.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של The Verge, ענקית התוכנה מבקשת להתחרות בגוגל שמציעה מחשבי כרומבוק למערכת החינוך - ולנסות לפצות על הפסדיה מהשקת הטאבלט, שעומדים בכ-900 מיליון דולר.

מנוע החיפוש נקרא Bing For Schools, גרסה שמסננת פרסומות ותוכן שיווקי. מיקרוסופט השיקה תוכנית פיילוט שבמסגרתה כ-800,000 תלמידים בארה"ב ייעזרו במנוע החיפוש בכיתות. ביחד עם הדפדפן הושקה תוכנית נקודות זכות אותן בתי הספר לצבור עם השימוש ב-Bing For Schools. בית ספר שיגיע ל-30,000 נקודות יוכל לפדות אותן ולקבל טאבלט סרפס RT במתנה. לפי הדיווח, מדובר בכ-60 תלמידים שמשתמשים במנוע החיפוש מדי יום במשך חודש.

מחבר את מיקרוסופט לשוק החינוך. בינג, צילום: בלומברג מחבר את מיקרוסופט לשוק החינוך. בינג | צילום: בלומברג מחבר את מיקרוסופט לשוק החינוך. בינג, צילום: בלומברג

מפלטם של המוצרים שכשלו

גוגל, לעומתה, לא מציעה כלים לסינון תוכן שיווקי במכשיריה ושירותיה לבתי ספר. ענקית החיפוש מסתפקת בלהציע גישה מוגבלת ליוטיוב וסינון תוכן בסיסי, אותו יכולים התלמידים לנטרל בקלות יחסית. חברות הטכנולוגיה שואפות להטמיע את מוצריהן במערכת החינוך כדי לבנות בטווח הארוך ציבור לקוחות נאמן. במקרה של גוגל ומיקרוסופט, מדובר גם במפלטן של חברות שהשיקו מכשיר שכשל: גם מחשבי הכרומבוק וגם טאבלטי הסרפס RT זכו למכירות מצומצמות מאוד.

ההבדל הוא שלמיקרוסופט יש מלאי טאבלטים שאף אחד לא רוכש ואילו מחשבי הכרומבוק יוצרו על ידי חברות כסמסונג ואייסר, כך שהפסדי גוגל ממוצרים אלו הם ככל הנראה נמוכים בהרבה מהפסדי הרפתקת הטאבלט של מיקרוסופט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות