אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היזם ייאלץ להרוס את ביתו צילום: צפריר אביוב

היזם ייאלץ להרוס את ביתו

קובי לוי, מבעלי הרטוב לוי, בנה בית בקיבוץ זיקים ללא אישור ונדרש להרוס אותו

22.08.2013, 09:20 | עינת פז-פרנקל
סוף לארמון שבקיבוץ? ביתו של יזם הנדל"ן למגורים קובי לוי, מבעלי חברת הרטוב לוי, עתיד להיהרס בעוד חודש, על פי צו הריסה שניתן למבנה לפני כשנה. לוי בנה כ־40 בתים מתוך 50 בהרחבה של קיבוץ זיקים שבצפון הנגב. אחד מהם - גדול ובולט בסביבתו - עבור עצמו.

הבית, בשטח בנוי של כ־480 מ"ר, חרג מהאישורים שניתנו לו על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, לבניית 240 מ"ר בלבד. "לוי 'צפצף' על המדינה ובנה בית ענק ומפואר כמו וילה בסביון - בתוך קיבוץ", אמר אתמול אחד התושבים ל"כלכליסט".

הבית המפואר של קובי לוי בקיבוץ זיקים, צילום: צפריר אביוב הבית המפואר של קובי לוי בקיבוץ זיקים | צילום: צפריר אביוב הבית המפואר של קובי לוי בקיבוץ זיקים, צילום: צפריר אביוב

באפריל 2012 החליטה הוועדה המקומית שקמים לדחות תוכנית שהגיש לוי להגדלת אחוזי הבנייה במגרשו, בקשה שנועדה "להכשיר את הבנייה שנערכה ללא היתר", כאשר "היזם מעמיד את הוועדה בפני עובדה מוגמרת". כך על פי החלטת הוועדה המקומית, שהמליצה לוועדה המחוזית לדחות את התוכנית, וזאת גם משיקול של "מניעת עידוד עבריינות בנייה".

בספטמבר 2012 הרשיע בית משפט השלום באשקלון את לוי בעבירות בנייה וגזר כי ביתו ייהרס.

ובכך לא מסתיימות צרותיו של לוי. התושבים שוקלים לתבוע אותו על כך שלא השלים את עבודות הפיתוח בהרחבה. במכתב התראה ששיגר משרד עוה"ד ליפא מאיר ושות' ושהגיעה לידי "כלכליסט" נטען כי לוי לא השלים במקומות מסוימים סלילת כבישים, מדרכות והקמת גן שעשועים. התושבים טענו במכתב כי על העבודות שטרם הושלמו כל אחד שילם בין 42 אלף שקל ל־90 אלף שקל. לוי סירב להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
ככה זה כשהעיניים שלך גדולות,
קיבל כסף עבור פיתוח תשתיות, ובמקום זה בנה בית ענק מנקר עיניים... אם היה משתמש בכסף למטרה המקורית, לאנשים לא היה אכפת איזה בית הוא בונה. אם היה מפתח תשתיות באיכות גבוהה, היו מוקירים את הבית שהוא בנה. בגלל שהוא לקח את הכסף לביתו במקום לבצע את התשתיות שהיה צריך, הורסים לו את הבית...
יוסי , תל אביב  |  25.08.13
לכל התגובות