אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעונות היום והמשפחתונים יתייקרו במאות שקלים בשנת הלימודים החדשה צילום: גיא אסיאג

מעונות היום והמשפחתונים יתייקרו במאות שקלים בשנת הלימודים החדשה

משרד הכלכלה מעדכן את התעריף של מעונות היום והמשפחתונים הממשלתיים, שמהווים את הפתרון הזול ביותר להורים שילדיהם מתחילים את שנת הלימודים בשבוע הבא. ההתייקרות מגיעה יום לאחר קיצוץ של עשרות שקלים בקצבאות הילדים

22.08.2013, 09:30 | חן פונדק

הפתרון הזול ביותר להורים לילדים עד גיל 3, שיתחילו את שנת הלימודים שלהם בשבוע הבא, מתייקר. בעוד המדינה מתגאה בכך שחסכה את התשלום להורים החל מגיל 3, ההורים נדרשים למצוא פתרונות לילדיהם עד אז. הפתרון הזול ביותר והמוגבל במקומות הוא מעונות היום של משרד הכלכלה. אלא שעתה מתברר כי גם מעונות אלו יתייקרו, יום לאחר כניסתו לתוקף של הקיצוץ בקצבאות הילדים בעשרות שקלים לחודש.

קראו עוד בכלכליסט

באתר המשרד מופיע מחירון תשע"ג ומצוין כי מחירי המעונות תקפים עד סוף אוגוסט. הורים רבים הניחו שהמחיר שהתעדכן בדצמבר לא ישתנה, אולם בעקבות פניית "כלכליסט" למשרד הכלכלה נודע כי מחירי המעונות יתייקרו ב־11–30 שקל לחודש, לפי גיל הילד והכנסת ההורים.

מעונות היום הממשלתיים מתייקרים, צילום: גלעד קוולרציק מעונות היום הממשלתיים מתייקרים | צילום: גלעד קוולרציק מעונות היום הממשלתיים מתייקרים, צילום: גלעד קוולרציק

מחירי מעונות היום המפוקחים על ידי המדינה עלו בשנה החולפת 1,707 שקל לחודש לילד בן 15 חודשים ועד גיל 3, ו־2,243 שקל לחודש לתינוק עד גיל 15 חודשים. עתה יעמוד המחיר המירבי על 1,730 שקל לילד ו־2,273 שקל לתינוק. משפחתון, מסגרת לעד 5 ילדים, עולה כיום 1,772 שקל לתינוק ו־1,703 שקל לילד. עתה יעמוד המחיר על 1,784 שקל לתינוק ו־1,714 שקל לילד.

חלק מההורים זכאים לסבסודים ברמות שונות, בהתאם לרמת ההכנסה. עם זאת, ההחזרים של המדינה ניתנים בדיעבד וההורים משלמים מראש על המעון מחיר מלא. האופציה החלופית היא גנים פרטיים, שמחירם אינו מפוקח ונע בין 1,700 ל־4,200 שקל, כתלות באזור מגורים.

מחירי המעון נקבעים לפי מודל של ועדת המחירים המשותפת למשרדי הכלכלה והאוצר. 80% מהתעריף נקבע לפי שיעור עלות השכר מכלל עלות המעון, הנקבע לפי מדד שכר חודשי ממוצע. 12.5% מהתעריף נקבע לפי שיעור עלות הוצאות האחזקה, בדק בית, הצטיידות ותקורה מעלויות המעון, המתעדכן לפי מדד המחירים לצרכן, ו־7.5% נקבעים לפי שיעור הוצאות הכלכלה של המעון, המתעדכן בהתאם למדד מחירי המזון.

משרד הכלכלה מסר כי "מחירי מעונות היום מעודכנים על פי עליית מדדי המחירים והשכר במשק. בהתאם לכך, מחירי מעונות היום יעלו בשיעור ממוצע של 1.5%, המחיר המירבי יעמוד על 2,273 לתינוק ו־1,730 לילד. מחירי המשפחתונים יעלו ב־0.7% ויעמדו על 1,784 שקל לתינוק ו־1,714 שקל לילד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

38 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
הגזירה..
איזה יופי! לאט לאט אנחנו מגיעים לעשירון העליון...טוב לפחות כשיגדלו נוכל לספר להם שהשקענו בהם הרבה... הממממון כסף! מה יהי הצעד הבא? משכורות למטפלות מהכיס שלנו? לשלם בי"ס יסודי במחיר אוניברסיטה? תעדכנוני...שנאגור את כל האגורות שגם ככה אין לנו לגזירה הבאה....התיאשתי!
שילגיה+7 גמדים מהממים! , 04  |  25.08.13
36.
חז"ל כבר ידעו זאת מזמן
הם אמרו שבדור הזה יהיה יוקר מחיה לא הגיוני, כזה שמחשבים ומחשבים ולא מבינים לאן הכסף נעלם. אבל אתם מחפשים היגיון. הרי נולדתם להבין שלכל דבר יש היגיון הלא כן? טעות! נולדתם להבין מה שרוצים שתחשבו, לא מה שהגיוני. איך זה שעם שבמשך 3000 שנה התורה שמרה על זהותו, הולך נגד התורה ולימודה. אין כאן היגיון. ואם בזה אין היגיון אל תחפשו אותו במקום אחר...
סניף , עמק המומינים  |  22.08.13
34.
תגובה 26 אומרת הכל
משפחה במעון שלא זכאית לשום הנחה (ובהרבה מקומות אם אתה לא זכאי אתה גם ככה לא נכנס - דבר שהוא בעיה הרבה יותר חמורה בפני עצמה והיא נושא לכתבות שער ורעש ציבורי) תשלם עוד 11-30 שקל לחודש. זה באמת לא כזה ביג-דיל וכמו שהוסבר בגוף הכתבה למי שקרא זו לא החלטה שרירותית של אף אחד, אפילו לא של השר, אלא פרי מנגנון עדכון מחירים אוטומטי. עליית מחייר הדלק הקרובה תעלה לכם אותו הדבר אם לא יותר.
22.08.13
לכל התגובות