אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט נחשדת במעורבות במתן שוחד ברוסיה ובפקיסטן צילום: אוראל כהן

מיקרוסופט נחשדת במעורבות במתן שוחד ברוסיה ובפקיסטן

גורמים שעובדים עם החברה מימנו טיולים לבכירים כדי לזכות בחוזי חבילות תוכנה ממשלתיים. משרד המשפטים והרשות לניירות ערך חוקרים את מעורבות החברה בפרשה. מיקרוסופט משתפת פעולה עם החוקרים

22.08.2013, 16:22 | עומר כביר
הרשויות בארה"ב חוקרות את קשריה של ענקית התוכנה מיקרוסופט עם שותפותיה העסקיות, החשודות ששיחדו גורמים ממשלתיים בפקיסטן וברוסיה בתמורה לחוזים בתחום התוכנה. כך, לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, שאושר ע"י מיקרוסופט. 

קראו עוד בכלכליסט

במרץ השנה דיווח הג'ורנל כי משרד המשפטים וה-SEC מנהלים חקירה ראשונית בחשד שנציגים של מיקרוסופט בסין קיבלו בעבר שוחד וכן בדקו את יחסי החברה עם משווקים ויועצים ברומניה ובאיטליה. כעת, מדווח העיתון כי החקירה רחבה משפורסם וכוללת חשד למתן שוחד בשתי מדינות נוספות.

סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט

לפי הדיווח, מדליף אנונימי דיווח למיקרוסופט שב-2009 בכיר בנציגות הפקיסטנית של החברה מימן טיול, כולל טיסה במחלקת עסקים ושהייה במלון יוקרה, של בכיר בממשל פרובינקיית פונג'אב ורעייתו, על מנת לזכות בחוזה בן שלוש שנים לחבילת התוכנות אופיס. מיקרוסופט זכתה בחוזה, בשווי תשעה מיליון דולר, כשלושה חודשים לאחר הטיול. ברוסיה, דיווח מדליף אחר, משווק של מיקרוסופט שיחד בכירים בחברת טלקומוניקציה בשליטת המדינה על מנת לזכות בחוזה.

כאמור, מיקרוסופט אישרה את קיום החקירה. “אנחנו מתייסים ברצינות לכל טענה, ומשתפים פעולה באופן מלא", כתב המשנה ליועץ המשפטי של החברה, ג'ון פרנק, בפוסט בבלוג הרשמי שלה. “כמו כל חברה גדולה, לעתים מובאות לידיעתנו טענות כל התנהלות לא-תקינה של עובדים או שותפים עסקיים, ואנו חוקרים אותן במלואן".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות