אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני בכירים באי.די.בי עשויים לעזוב הקבוצה - עקב קושי בהשגת ביטוח צילום: אוראל כהן

שני בכירים באי.די.בי עשויים לעזוב הקבוצה - עקב קושי בהשגת ביטוח

שוני אלבק המשנה למנכ"ל אי.די.בי ואייל סולגניק סמנכ"ל הכספים, עשויים להתפטר מתפקידם בשל קושי בחידוש פוליסת נושאי המשרה שלהם

22.08.2013, 18:41 | רחלי בינדמן

שוני אלבק משנה למנכ"ל אי.די.בי ואייל סולגניק סמנכ"ל הכספים, עשויים להתפטר מתפקידם בשל קושי בחידוש פוליסת נושאי המשרה שלהם על רקע חוסר הודאות לגבי גורלו של הקונצרן והחשש מתביעות שיוגשו כנגד נושאי המשרה בגין רשלנות.  

קראו עוד בכלכליסט

חשוב להבהיר כי השניים לא מעוניינים לברוח על רקע המשבר בקבוצת אי.די.בי, אלא כרגע, לא יכולים להמשיך בכהונתם בשל העדר ביטוח מתאים ועד שיגיעו להסכמות עם המבטח.

דובר אי.די.בי מסר בתגובה: "לצערנו, בשל המצב המשפטי המורכב, נוצר קושי נקודתי בנוגע לסעיף מסוים בפוליסת ביטוחי הדירקטורים ונושאי המשרה של אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פתוח. אנו מנסים למצוא פתרון מהיר ויעיל לבעיה בסיוע משפטנים ויועצי הביטוח. אף מנהל או נושא משרה בכיר אחר בקבוצה לא ביקשו לעזוב בשל מצבה הפיננסי או העסקי ובוודאי לא בשל עניין כלשהו הקשור בבעלי מניות השליטה".

שוני אלבק, משנה למנכ"ל אי.די.בי, צילום: עמית שעל שוני אלבק, משנה למנכ"ל אי.די.בי | צילום: עמית שעל שוני אלבק, משנה למנכ"ל אי.די.בי, צילום: עמית שעל

מוקדם יותר היום, הצביעו מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות בעד ההסדר עם אדוארדו אלשטיין.

 

מעל ל-80% מהמצביעים בכל סידרה תמכו בהצעה ובכפוף לאישור בית המשפט המחוזי ביום ראשון הקרוב, אמורה השליטה בחברה לעבור ליידי אלשטיין.

עם זאת, המצב עשוי להשתנות אם אלכסנדר גרנובסקי יפקיד 500 מיליון שקל לקופת בית המשפט ולנאמנות עד ליום ראשון. במקרה כזה עשוי השופט איתן אורנשטיין להחליט על הצבעה חוזרת לגבי שני המתווים. 

 

לאחר שנה של משא ומתן במסגרת הסדר החוב של אי.די.בי אחזקות מוגשת למחזיקי האג"ח של החברה הצעה רצינית, סופית ומחייבת. ההצעה של אלשטיין — הכרוכה בהזרמת 770 מיליון שקל תמורת 50.5% ממניות אי.די.בי פתוח — משקפת לחברה־הבת שווי של 1.52 מיליארד שקל (אחרי הכסף). בהסתמך על השווי בעסקה, 49.5% ממניותיה של אי.די.בי פתוח שייוותרו בידי נושיה של אי.די.בי אחזקות שווים 753 מיליון שקל. נוסף לכך יקבלו הנושים גם 70 מיליון שקל במזומן מקבוצת אלשטיין ואת חלק הארי של יתרות המזומנים שבקופת אידי.בי אחזקות, סכום המוערך ב־170 מיליון שקל נוספים.

התמורה הכוללת לנושים, על פי החישוב, מוערכת ב־993 מיליון שקל. היות שהחוב לכלל הנושים של אי.די.בי אחזקות נאמד ב־2.15 מיליארד שקל, אזי שיעור התספורת לנושים צפוי לעמוד על 54% והחזר החוב עשוי להגיע כמעט לכדי מחצית מהחוב, וליתר דיוק ל־46%. המשמעות היא כי בתרחיש שבו הצעתו של אלשטיין תאושר, על כל שקל שאי.די.בי חייבת למחזיקי האג"ח, הם צפויים לקבל 46 אגורות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות