אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות צילום: בלומברג

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות

מדד דאקס בפרנקפורט עלה ב-0.2%, קאק בפריז ב-0.3%, והפוטסי בלונדון ב-.1%. מוקדם יותר ננעלו מרבית הבורסות באסיה בעליות שערים - ניקיי זינק ב-2.2%

23.08.2013, 19:03 | סוכנויות הידיעות

במרבית בורסות באירופה נרשמו עליות שערים; מדד דאקס בפרנקפורט עלה ב-0.2%, קאק בפריז ב-0.3%, והפוטסי בלונדון  ב-.1%. הבורסות באירופה קיבלו רוח גבית מנתוני הצמיחה הטובים שפורסמו בבריטניה.

מוקדם יותר ננעלו מרבית הבורסות באסיה בעליות שערים, על רקע דיווחים חיוביים מאירופה וארה"ב אשר תורמים לחיזוק הביטחון בקרב המשקיעים. מדד ניקיי זינק ב-2.2%, האנג סנג ירד ב-0.2%, והבורסה בשנגחאי, סין, איבדה 0.5%.

בורסת פרנקפורט, צילום: בלומברג בורסת פרנקפורט | צילום: בלומברג בורסת פרנקפורט, צילום: בלומברג

מניית טויוטה, יצרנית הרכב הגדולה באסיה, אשר 75% ממכירותיה הן מחוץ ליפן, זינקה ב-2.8% - על רקע היחלשות הין לשפל של שלושה שבועות מול הדולר.

דויטשה בנק העלה את תחזית הצמיחה לכלכלת סין במחצית השנייה של 2013, מ-7.6% ל-7.7%; אתמול פורסמו נתונים ראשוניים שלפיהם הייצור בסין התרחב מעבר לציפיות.

אתמול פורסם מדד מנהלי הרכש של גוש היורו לאוגוסט, שעמד על 51.3 נקודות, - שיא של כ-26 חודשים ומעל לקונסנזוס האנליסטים שציפו לקריאה של 50.9 נקודות. בחודש יולי נרשמה קריאה של 50.3 נקודות במדד. מדד מנהלי הרכש שפורסם בגרמניה עמד על 52 נקודות, מעל לציפיות בשוק שעמדו על 49.3 נקודות, כאשר בחודש שעבר נרשמה קריאה של 48.6 נקודות. 

בארה"ב, מספר הבקשות הראשונות לדמי אבטלה בחודש שחלף ירד לשפל של 5 שנים, מה שמצביע על השיפור בשוק התעסוקה.

"העובדה שכלכלות אירופה וארה"ב מתאוששות - למרות שהן עדיין במצב שביר - היא מעודדות לשוק הגלובלי", אמר מתיו שרווד, מחברת פרפטואל בסידני, המנהלת כ-25 מיליארד דולר. לדבריו, "השוק נמצא בשלב מעבר. המשקיעים מבקשים להתגבר על העיוותים שיצרו תוכניות ההרחבה הכמותית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות