אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

Nextpeer: להפוך כל משחק לקנדי קראש

החברה פיתחה פלטפורמה שמסוגלת להוסיף שכבה חברתית לכל משחק מובייל ולחבר אותו לפייסבוק ולמנגנוני תשלום. היתרון הגדול שלה: תאימות ל-iOS ולאנדרואיד באותו מוצר

23.08.2013, 12:03 | אסף גלעד
קנדי קראש ומשחקי פייסבוק קודמים דוגמת פארמוויל וסונגפופ הפכו לוויראלים לא רק בזכות ממשק מעניין ואנימציה משובחת, אלא עיקר בגלל פלטפורמה חברתית שמאפשרת להשוות תוצאות אל מול החברים בפייסבוק ומערכת משוכללת למונטיזציה לרכישת טובין וירטואלי.

קראו עוד בכלכליסט

אמנם, לא כל משחק חדש משתווה ללהיט הממכר האחרון קנדי קראש, אבל מרבית המשחקים המושקים כיום לסלולר עדיין אינם מאפשרים לשחק מול שחקני פייסבוק נוספים, או להשוות מולם תוצאות.

הסטארט-אפ הישראלי Nextpeer פיתח פלטפורמה שפיצחה את הנוסחה הזו, התחברה לכ- 2,000 משחקי אייפון כגון Chasing Yellow, Ninja Revinja ו-Numbers Addict, וצברה 15 מיליון שחקנים, ש-10 מיליון מתוכם פעילים בצורה קבועה.

NextPeer, שייסדו שי מגזימוף, דניאל שיר ואיתמר מולא פונה למפתחי המשחקים ומאפשרת להם להפוך כל משחק לרב משתתפים. "ענקיות כמו זינגה ו-EA עדיין שולטות בענף המשחקים הסלולרים, כך שמפתחים אחרים מתקשים לקדם את המשחק שפיתחו בחנויות האפליקציות", אמר ל"כלכליסט" שי מגזימוף, מנכ"ל החברה.

"אם כבר פיתחת משחק, אתה גם רוצה שכולם ידברו על זה בפייסבוק ויפיצו אותו אחד לשני. שכבה חברתית מגבירה את הויראליות של המשחק, דבר שמקדם אותו גם בחנויות".

פייסבוק למשחקים

מגזימוף מכנה את הפלטפורמה שפותחה בחברה "פייסבוק למשחקים": המשחק הסלולרי מקבל באמצעותה ממשק אינטגרציה לפייסבוק הכוללת 'פיד' חדשותי המזכיר את הפיד המרכזי של פייסבוק עבור השחקנים, אפשרות לשחק מול החברים ולראות את מהלכי המשחק שלהם ואת ההתקדמות שלהם בשלבי המשחק השונים.

קנדי קראש - הלהיט התורן של משחקי הפייסבוק קנדי קראש - הלהיט התורן של משחקי הפייסבוק קנדי קראש - הלהיט התורן של משחקי הפייסבוק

נקסטפיר מספקת גם מערכת מטבעות וירטואלים במסגרת שותפות עם חברת CashPlay הבריטית שמאפשרת להמר על כסף אמיתי.

פלטפורמה חברתית הכוללת מטבעות וירטואליות אינה דבר חדש: גוגל ואפל משכללות כבר כיום את חנויות המשחקים שלהן באמצעות כלים שמאפשרים למפתחים להוסיף מערכות גביית תשלום.

לעומתן, נקסטפיר מאפשרת למפתחים מערכת אחודה עבור משחקי אייפון ואנדרואיד ולטענת מגזימוף, המערכת שלו פשוטה להפעלה והטמעה מזו של חברות הענק. נקסטפיר פיתחה שכבת תקשורת ייחודית (על בסיס TCP ו-UDP) שמאיצה את התקשורת בין השחקנים תוך כדי המשחק ומוסיפה לו תגובתיות גבוהה בזמן אמת. "יש 250 אלף משחקים באייפון", אמר. "הכניסה של הענקיות לתחום פלטפורמות המשחקים מוכיחה לנו שאנחנו נמצאים במקום הנכון".

נקסטפיר גייסה כשני מיליון דולר מחברת ההשקעות Ourcrowd וממשפחת וולפסון של מייסדי נס טכנולוגיות. היא מעסיקה 14 עובדים בשדרות רוטשילד ומתכוונת להכפיל את מספר העובדים שלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות