אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרנד סיטי פרופרטיז: גידול של 59% ברווח הנקי במחצית הראשונה צילום: shuttrstock

גרנד סיטי פרופרטיז: גידול של 59% ברווח הנקי במחצית הראשונה

עמד על 58 מיליון יורו לעומת 36 מיליון יורו בתקופה המקבילה. החברה שבשליטת יקיר גבאי מחזיקה ביותר מ-16 אלף דירות בגרמניה

24.08.2013, 08:28 | גולן חזני
דו"חות חזקים לחברת הנדל"ן המניב גרנד סיטי פרופרטיז. החברה שבשליטת יקיר גבאי ואשר מחזיקה בפורטפוליו נכסים מניבים גדול בגרמניה פירסמה אתמול את תוצאות המחצית הראשונה של 2013, אותה סיימה עם רווח נקי של 58 מיליון יורו, גידול של 59% ביחס לתקופה המקבילה ב-2012 בה עמד הרווח על 36 מיליון יורו.

קראו עוד בכלכליסט

ההכנסות עמדו על 33.4 מיליון יורו,לעומת 18.3 מיליון יורו במחצית המקבילה, גידול שחל כתוצאה מהכנסות מנכסים חדשים שנרכשו. ה-FFO פרפורמה, מדד המקובל להערכת חברות נדל"ן ואשר מציין את התזרים בנטרול השפעת אירועים חד פעמיים, גדל ב-125% ל-14.2 מיליון יורו.

ברלין. החברה מחזיקה שם נכסים, צילום: דוד הכהן ברלין. החברה מחזיקה שם נכסים | צילום: דוד הכהן ברלין. החברה מחזיקה שם נכסים, צילום: דוד הכהן

גרנד סיטי פרופרטיז, המחזיקה ביותר מ-16 אלף  דירות, רובן באזור נורדריין - וסטפליה, מדינת המחוז העשירה והמאוכלסת בגרמניה, בבירה ברלין, מנהיים, אסן, דרזדן, נירנברג וערים נוספות בגרמניה, הונפקה באוגוסט 2012, בדיוק לפני שנה בבורסת פרנקפורט. החברה מתמחה ברכישת נכסים בקשיים והשבחתם לאורך זמן. החברה נסחרת בשווי של חצי מיליארד יורו. בין הגופים המוסדיים המושקעים בחברה: פידליטי, הנדרסון, מריל לינץ'-בנק אוף אמריקה, ג׳נרלי ביטוח, גולדמן זאקס, hsbc, בנק לומברד אודייה, אגסן (חברה בת של בנק BNP PARIBAS). עוד מציינת החברה בדוחות כי כ-85% מהאג"ח להמרה (בהיקף של 85 מיליון יורו) הומרו למניות ב-8 החודשים האחרונים, ברווח של 35% למשקיעים בתקופה זו.

גבאי פעיל בשוק הגרמני מאז 2004, אבל התפרסם בעיקר בהקשר של שוק המלונות שבו הוא פועל באמצעות גרנד סיטי הוטלס, רשת המלונות שהקים ופיתח בתוך פחות משש שנים לרשת השנייה בגודלה בגרמניה ולאחת הצומחות באירופה. גרנד סיטי הוטלס מנהלת יותר מ-110 בתי מלון, מהם 23 באזור ברלין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות