אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרובוט המעופף שיציל אותך מהתקף לב

פורצי הדרך

הרובוט המעופף שיציל אותך מהתקף לב

חברה גרמנית מפתחת דפיברילטור מעופף, שידע להגיע לנפגעי דום לב מהר מכל אמבולנס ולהציל את חייהם. הפיתוח נמצא בשלב ראשוני ועלול להיתקל במכשולי רגולציה ועלויות

25.08.2013, 12:43 | נמרוד צוק

העמותה הגרמנית Definetz חיפשה דרך להפוך הדפיברילטור -  הערכה לטיפול חשמלי בהתקפי לב - לזמינה בכל מקום ומצאה פיתרון מקורי במיוחד: הדפיקופטר, רובוט מעופף זעיר שיוכל להטיס את הערכה לכל נקודה במרחב לפי קריאת הצוות הרפואי או אפילו באמצעות GPS, לפי נקודת ציון שתספק לו אפליקצית סמארטפון.

קראו עוד בכלכליסט

בכך, תוכל להגדיל את סיכויי ההצלה של אנשים שלקו בהתקף לב גם אם אין בקרבת מקום אמבולנס, או שלצוותי החירום אין דפיברילטור זמין.

הדפיקופטר בפעולה הדפיקופטר בפעולה הדפיקופטר בפעולה

המסוק, שנמצא בשלב פיתוח ראשוני, נבנה על ידי חברת Height Tech הגרמנית, שמייצרת מסוקים נשלטים מרחוק ונושאי מצלמות ברמה תעשייתית לענפי הקולנוע, הצילום, המעקב והמחקר. הטווח של המסוק מגיע לעשרה ק"מ מנקודת השיגור ומהירות התעופה שלו יכולה להגיע ל-70 קמ"ש. מחירו צפוי לעמוד על כ-26 אלף דולר.

שורה של מגבלות עדיין מעלות ספק לגבי יעילותו של המסוק כפתרון עזרה ראשונה להתקפי לב - כדי לזמן אותו תוך זמן קצר מספיק שיוכל להועיל, צריך שיהיה בסמוך לחולה אדם עם סמארטפון עליו כבר מותקנת האפליקציה. בנוסף, מגבלות חקיקה במדינות שונות מחייבות שליטה אנושית במסוק ולא מתירות לו לנווט בכוחות עצמו ליעד, דבר שייקר את השירות. המגבלה האחרונה היא המחיר הגבוה: דפיברילטור בסיסי עולה כיום כ-1,000 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות