אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד איתן ארז מזהיר: רכישת השליטה באי.די.בי תביא להתמוטטות אמבלייז צילום: יוסי מזרחי

עו"ד איתן ארז מזהיר: רכישת השליטה באי.די.בי תביא להתמוטטות אמבלייז

הנאמן לנכסיו של אלי רייפמן במכתב לדירקטורים של אמבלייז: "העסקה לרכישת החברה - יש בה כדי לרוקן כליל את קופת המזומנים של אמבלייז ולפגוע קשות בנזילותה"

26.08.2013, 09:20 | יניב רחימי וזוהר שחר לוי

הנאמן לנכסיו של אלי רייפמן, עו"ד איתן ארז, שלח מכתב לכל הדירקטורים של חברת אמבלייז, בו הוא מזהיר כי הוא רואה בהם אחראים באופן אישי באם תיווצר סיטואציה שבה רכישתה של קבוצת אי.די.בי אחזקות תמוטט את חברת אמבלייז. על פי המכתב שהגיע לידי "כלכליסט" טוען ארז כי העסקה לרכישת אמבלייז, "יש בה כדי לרוקן כליל את קופת המזומנים של חברת אמבלייז ולפגוע קשות בנזילותה".

קראו עוד בכלכליסט

במכתב מבקש להביא ארז לידיעת הדירקטורים החדשים כי נגד חברת אמבלייז תלויות ועומדות בימים אלה מספר תביעות בסכומים משמעותיים. בין התביעות מוזכרות תביעה כספית מנושי אלי רייפמן בסך של 86.5 מיליון שקל ותביעה של 73.3 מיליון שקל שהגישו שניים מנושיו של רייפמן, שלמה נרקיס וחברת Timedefine Holdings, כנגד אמבלייז.

נוחי דנקנר בבית המשפט , צילום: רויטרס נוחי דנקנר בבית המשפט | צילום: רויטרס נוחי דנקנר בבית המשפט , צילום: רויטרס

החשש אותו מעלה ארז במכתב לדירקטורים הוא ממצב שבו התובעים בתביעות שפורטו יעמדו מול "שוקת שבורה" כהגדרתו, בבואם לגבות את הסכומים שיפסקו באם תתקבלנה תביעותיהם. במצב עניינים שכזה, כך לפי המכתב, שומר ארז על הזכות לתבוע אישית כל גורם שיאשר את העסקה ולמעשה יפגע ביכולת התובעים להיפרע מחברת אמבלייז.

בשבועות האחרונים עושה בעל השליטה באי.די.בי אחזקות, נוחי דנקנר, מאמץ להביא בפני נושי החברה הצעה להשקעה באי.די.בי. העסקה שעומדת כרגע על הפרק מבוססת על רכישת השליטה בחברת אמבלייז על ידי איש העסקים האוקראיני, אלכסנדר גרנובסקי, באמצעות חברה חברת בי.ג'י.איי שבשליטתו. זאת במטרה להשתלט על קופת המזומנים של אמבלייז, שהסתכמה נכון לסוף 2012 בכ-140 מיליון דולר, ובאמצעותה להשתלט על קבוצת אי.די.בי אחזקות. 

המכתב נשלח בהעתק לעו"ד נירהורוביץ שמייצג את הדירקטורים ולעו"ד מאיר הלר שמייצג את וינגטון קפיטל.

עו"ד בעז בן צור, המייצג את חברת אמבלייז בתביעות האמורות, מסר בתגובה: "יש לתמוה כיצד מכתבו של עו"ד איתן ארז מצא את דרכו למספר כלי תקשורת בעת ובעונה אחת. מכל מקום, אין לתביעות המופרכות האמורות, שעו"ד ארז עומד מאחורי הגשתן, ושבתי המשפט כבר חיוו את דעתם עליהן, כל קשר להתפתחויות האחרונות בחברת אמבלייז.

חברת אמבלייז תמשיך לפעול בהתאם להוראות הדין, ולא תירתע ממכתבי סרק כאלה או אחרים".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות