אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: דירקטוריון מיקרוסופט אילץ את באלמר לפרוש מוקדם משתכנן צילום: רויטרס

דיווח: דירקטוריון מיקרוסופט אילץ את באלמר לפרוש מוקדם משתכנן

לפי הערכות גורמים במיקרוסופט, מנכ"ל החברה הודיע על פרישתו לאחר שאיבד את תמיכתו של ביל גייטס, מייסדה. הסיבה להקדמת המהלך: הירידה בביצועים העסקיים וחשש מיריבויות בצמרת החברה

26.08.2013, 12:22 | עומר כביר
מהלך הפרישה של סטיב באלמר מתפקיד מנכ"ל מיקרוסופט החל מוקדם משתכנן, בעקבות לחץ של דירקטוריון החברה בראשות ביל גייטס - כך מדווחת קארה סווישר, עורכת בלוג הטכנולוגיה AllThingsD, על סמך שיחות וראיונות עם עשרות גורמים בתוך ומחוץ לענקית התוכנה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, המהלך היה פתאומי הרבה יותר מכפי שהוצג על ידי החברה ואף שטכנית מדובר היה בהחלטה של באלמר עצמו, הוא לא תכנן לפרוש במועד מוקדם כל כך.

לדברי מקורות, דירקטוריון החברה הוא שהקדים דרסטית את מועד הפרישה, בעקבות הסכמה כי עדיף שבאלמר יעזוב מוקדם יותר מאשר מאוחר יותר. מאחורי החלטת הדירקטוריון עמדו שיקולים דוגמת קרב שליטה אפשרי והמשך הירידה בביצועים העסקיים.

מנכ"ל מיקרוסופט היוצא, סטיב באלמר, צילום: בלומברג מנכ"ל מיקרוסופט היוצא, סטיב באלמר | צילום: בלומברג מנכ"ל מיקרוסופט היוצא, סטיב באלמר, צילום: בלומברג

באלמר עצמו ציין בהודעת הפרישה שלו כי התכנון המקורי "בנוגע לתזמון היה גורם לכך שהפרישה תתבצע באמצע המעבר של החברה לחברת חומרה ושירותים”. לפי סווישר, משפט סתום זה, בצירוף העובדה שבאלמר לא הודה לגייטס (ושגייטס, בדבריו, לא שיבח את באלמר), העלו בקרב עובדי מיקרוסופט את ההערכה שגייטס אילץ את באלמר להודיע על פרישתו.

השערה זו הוכחשה על ידי חלק מהמקורות. “האם גייטס יזם את המהלך? לא", אמר אחד מהם. “אבל האם הוא תמך בבאלמר כפי שתמך בו בעבר? אולי לא". גם כך מדובר בשינוי גדול, שכן גייטס נחשב בעבר לתומך מרכזי של באלמר בדירקטוריון והדף לא פעם לחצים מצד דירקטורים ומשקיעים שקראו לפרישתו. מיקרוסופט סירבה להגיב לפרסום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות