אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנורה מסכמת רבעון עם רווח כולל של 88 מיליון שקל צילם: אוראל כהן

מנורה מסכמת רבעון עם רווח כולל של 88 מיליון שקל

לעומת רווח כולל של 140 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה, שהיה חזק יותר מבחינת רווחים בשוק ההון

26.08.2013, 14:30 | רחלי בינדמן
מוטי רוזן , צילם: אוראל כהן מוטי רוזן | צילם: אוראל כהן מוטי רוזן , צילם: אוראל כהן

חברת הביטוח מנורה מבטחים בניהולו של מוטי רוזן מסיימת את הרבעון השני של 2013 עם רווח כולל של 88 מיליון שקל וזאת לעומת רווח כולל של 140 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה, שהיה חזק יותר מבחינת רווחים בשוק ההון.  

קראו עוד בכלכליסט

דמי הניהול המשתנים שנגבו בפוליסות ביטוחי המנהלים הסתכמו ברבעון ב-4.6 מיליון שקל בלבד, לעומת 43.1 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. זאת כיוון שדמי הניהול המשתנים בביטוחי המנהלים בפוליסות המשתתפות הן נגזרת של התשואה המושגת בתיק המבוטח.

תחום הביטוח החיים רשם רווח כולל לפני מס של 8.8 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של 86 מיליון שקל ברבעון הקודם שהיה כאמור מוצלח יותר ברווחי השקעות בענף כולו.

סך הפרמיות שהורווחו ברבעון הסתכמו ב-1.15 מיליארד שקל, עליה של 8.3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

קרן הפנסיה של מנורה – מבטחים – הגדולה בישראל, רשמה הכנסות של 1.6 מיליארד שקל ברבעון לעומת 1.4 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של 14%. עם זאת הגידול בהכנסות לא תורגם לרווח לפני מס שהסתכם ברבעון ב-22 מיליון שקל, לעומת 26 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווח נובעת מהתחרות העזה בענף שגרמה למנורה להעניק הנחות לעמיתים וכן עליה בהוצאות ההנהלה והכלליות והוצאות השיווק הנובעים בעיקר מגידול במצבת העובדים והוצאות מיכון.

הרווח הכולל ברבעון הושפע בין היתר משיפור בתוצאות החיתומיות (עודף פרמיות על תביעות ששולמו) ומעדכון חישוב הערכות אקטואריות בעיקר בתחום רכב חובה שהביא להקטנה בהתחייבות הביטוחית בסך של 34 מיליון שקל לפני מס (22 מיליון שקל נטו ממס). זאת לאחר שחברת הבת שומרה עדכנה את האומדנים האקטוארים בחישוב התביעות התלויות בענף רכב חובה, בעיקר לאור השיפור המתמשך באומדן שכיחות התביעות. מנגד חלה עליה בהוצאות עמלות סוכנים ושיווק והוצאות הנהלה וכלליות.

פעילות הפיננסים של מנורה המרוכזת בחברת הבת מנורה מבטחים פיננסים המנוהלת על ידי זיו שמש מנהלת נכון לסוף יוני 11.4 מיליארד שקל, זינוק של 41% בהיקף הנכסים לעומת סוף 2012. עם זאת, הגיוסים הגדולים מהם נהנת פעילות קרנות הנאמנות וניהול התיקים נובעים בין השאר מהוזלת דמי ניהול למשיכת לקוחות ולכן את הרבעון השני של 2013 סיימה פעילות הפיננסים של מיליון שקל.

עודפי ההון מהם נהנת מנורה על ההון הרגולטורי הנדרש עומדים על 288 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות