אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חודש לאחר פרישת אורלקלי מקרטל האשלג: מנכ"ל החברה נעצר בבלארוס צילום: בלומברג

חודש לאחר פרישת אורלקלי מקרטל האשלג: מנכ"ל החברה נעצר בבלארוס

דובר מטעם צוות החקירה מסר כי המנכ"ל ולדיסלב באומגרטנר מואשם בניצול לרעה של תפקידו כיו"ר הקרטל שהקימה אורלקלי עם חברת האשלג בבלארוס

26.08.2013, 16:26 | בלומברג
מנכ"ל אורלקלי מוחזק בבלרוס במעצר, לאחר שיצרנית האשלג הודיעה לפני כחודש על פרישתה מהקרטל ששלט על למעלה מ-40% מייצוא האשלג.

קראו עוד בכלכליסט

פאבל טראולקו, דובר מטעם צוות החקירה בבלרוס, מסר לסוכנות בלומברג כי באומגרטנר מואשם בניצול תפקידו לרעה כיו"ר הקרטל BPC, מיזם המסחר שאורלקלי הרוסית ובלרוסקלי הקימו ביחד ב-2005.

אורלקלי דיווחה ב-30 ביולי כי החליטה להפסיק להטיל מגבלות על הייצור - מגבלות שהשפיעו על המחירים העולמיים ולעצור את הייצוא באמצעות BPC. החברה טענה כי התכניות לעלות לתפוקה מלאה עשויות לגרום לכך שהמחירים יפלו מתחת ל-300 דולר לטונה, בהשוואה למחיר הנוכחי שעומד סביב 400 דולר. 

פרישת אורלקלי הגיעה לאחר שבלרוס ביטלה את המעמד של BPC כסוחרת האשלג הבלעדית עבור בלרוסקאלי הבלארוסית. כך שאורלקלי רשאית כעת לספק את האשלג ישירות ללקוחות.

במקביל לקרטל האשלג הרוסי-בלארוסי שפורק, פועל הקרטל האמריקאי, שמובל על ידי פוטש הקנדית, יצרנית האשלג הגדולה בעולם.   

ולדיסלב באומגרטנר מנכ"ל אורלקלי , צילום: בלומברג ולדיסלב באומגרטנר מנכ"ל אורלקלי | צילום: בלומברג ולדיסלב באומגרטנר מנכ"ל אורלקלי , צילום: בלומברג

BPC ובלרוסקלי אינן תומכות באסטרטגיה החדשה של אורלקלי ואינן מסכימות לתרחיש המחירים. כך הדגיש בשבוע שעבר מנכ"ל בלרוסקלי ולרי קירינקו.

טראולקו ציין עוד כי בבלרוס מתכוונים לעצור ארבעה עובדים וחברי דירקטוריון נוספים ב-PBC, ביניהם אולג פטרוב, בעזרת האינטרפול. פטרוב הוא מנהל השיווק והמכירות של אורלקלי וכן הוא מכהן בדירקטוריון BPC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות