אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוחות המלחמה הגיעו לבורסה באחד העם: מדד ת"א 25 צלל ב-2.4% צילום: בלומברג

רוחות המלחמה הגיעו לבורסה באחד העם: מדד ת"א 25 צלל ב-2.4%

ת"א 100 ירד ב-2% ומדד הבנקים נפל ב-2.9%; ירידות גם באג"ח הממשלתיות: התשואה על השחר ל-10 שנים קפצה ל-4%. רפי ניב, מיטב: "חוסר הוודאות הוא גדול. קיים פחד בשוק"; מחזור המסחר - 1.6 מיליארד שקל

27.08.2013, 17:28 | שי סלינס

רוחות המלחמה מגבולה הצפון - מזרחי של ישראל הגיעו גם לבורסה באחד העם. המסחר ננעל היום (ג') בירידות חדות במדדים המובילים בהובלת מניות הבנקים. גם ירידות גם באג"ח הממשלתיות: התשואה על השחר ל-10 שנים קפצה ל-4%; מחזור המסחר היה גבוה יחסית והסתכם ב-1.6 מיליארד שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

ארה"ב קובעת סופית - אסד השתמש בנשק כימי, התגובה תבוא: מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, אמר אתמול בערב כי אין ספק שטבח כימי אכן התרחש בשבוע שעבר בפרברי דמשק, כפי שדיווחו פעילי אופוזיציה בסוריה. זו הפעם הראשונה שממשל אובמה מאשר רשמית שטבח כזה התרחש, והעובדה שכעת הוא משוכנע בכך מגדילה את הסיכויים לתגובה צבאית אמריקאית.

רפי ניב, מנכ"ל קרנות הנאמנות של מיטב-דש, התייחס בשיחה עם "כלכליסט" למצב בבורסה ואמר" "חוסר הוודאות בשוק הוא גדול, במיוחד לאחר שהאמריקאים הכריזו בצורה חד משמעית כי נמצאו ראיות לנשק כימי. כרגע נראה שאין דרך חזרה מתקיפה בסוריה ומבחינת הקונים בשוק זה לא הזמן לקחת סיכונים ולרכוש מניות".

"עם זאת", מציין ניב, "נכון לעכשיו אנחנו לא רואים פדיונות גדולים בקרנות נאמנות - אולם מוקדם מדי כדי לקבוע את המגמה. בכל מקרה קיים פחד בשוק".

גם יניב חברון, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס, התייחס למומנטום השלילי היום בבורסה: "תל אביב מגיבה היום הרבה יותר ברצינות לאירועים הגיאופוליטיים מסביבנו ונראה שהשוק מתקשה להתעלם. התגובה האלימה בדולר ובסקטור הגז והנפט לא מותירה ספק שאלו השפעות גיאופוליטיות. ההיסטוריה מלמדת שמימוש בעקבות אירועים אלא הוא זמני ובדיעבד התגלה כהזדמנות קנייה".

   

"ללא ודאות על התפתחות האירועים הגיאופוליטיים באזור ובהעדר מחירים אטרקטיביים, רצוי להמתין להתפתחויות נוספות", אמר חברון.

הריבית ללא שינוי

הוועדה המוניטרית של בנק ישראל החליטה אתמול להשאיר את הריבית ללא שינוי, ברמה של 1.25%. ההפוגה בהפחתות הריבית, זה החודש השלישי ברציפות, באה לאחר שבמאי ביצע בנק ישראל שתי הפחתות, ובמהלך 23 החודשים האחרונים הפחית את הריבית במשק שמונה פעמים בשיעור מצטבר של 2%. שיעור הריבית הנוכחי אמור היה להישאר ללא שינוי במשך חודשיים. זאת לאחר שבתחילת השנה הודיע בנק ישראל כי הוועדה המוניטרית תקיים השנה רק עשרה דיונים חודשיים על גובה הריבית. למרות זאת הודיע בנק ישראל כי הריבית תיקבע לחודש ספטמבר בלבד וכי הוועדה חוזרת ל־12 דיונים בשנה.

בורסה תל אביב, צילום: בלומברג בורסה תל אביב | צילום: בלומברג בורסה תל אביב, צילום: בלומברג

מניות במרכז

גזית-גלוב, חברת הנדל"ן המניב שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל, פרסמה דו"חות פושרים לרבעון השני של השנה. למרות יציבות בשורה העליונה, ופרמטריים התפעוליים של החברה, הרווח הנקי התכווץ ברבעון ב-79% בעקבות ירידה בהיקף השיערוכים.

קבוצת אפריקה ישראל דיווחה על ההפסד של 48 מיליון שקל ברבעון השני, לעומת הפסד של 724 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד במחצית הראשונה של השנה הסתכם ב-121 מיליון שקל, לעומת הפסד של 716 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

ביג מרכזי קניות רשמה רווח המיוחס לבעלי מניות המיעוט של 125.6 מיליון שקל ברבעון השני של 2013, גידול של 80% ביחס לרבעון המקביל ב-2012 בו עמד הרווח על 69.6 מיליון שקל.

מניית כילממשיכה לרכז עניין לאחר הדיווח אתמול כי מנכ"ל אורלקלי מוחזק בבלרוס במעצר, וזאת לאחר שיצרנית האשלג הגדולה בעולם הודיעה לפני כחודש על פרישתה מקרטל ששלט על למעלה מ-40% מייצוא האשלג. פאבל טראולקו, דובר מטעם צוות החקירה בבלרוס, מסר לסוכנות בלומברג כי באומגרטנר מואשם בניצול תפקידו לרעה כיו"ר בלרוס פוטאש (BPC), מיזם המסחר שאורלקלי הרוסית ובלרוסקלי הקימו ביחד ב-2005.

חברת שמן משאבי נפט וגזהודיעה כי על פי מידע שנמסר לה ממפעילת הקידוח "ים 3", נמצאו סימנים משמעותיים של אפשרות ל"נפט קל" (light crude) בבשכבה בעובי של 90 מטרים. על-פי המידע שהגיע לשמן שבה גבי אשכנזי מכהן כיו"ר, הקידוח הגיע לעומק של כ-5,510 מטרים לאחר שחדר לשכבות המטרה בעומק של כ-5,175 מטרים.

קבוצת בזןהציגה הכנסות של 2.47 מיליארד דולר, בדומה להכנסות של 2.45 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה דיווחה החברה על הפסד של 37.5 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 98.8 מיליון דולר ברבעון המקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות