אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רק שלושה שרים השתתפו בדיון של ועדת השרים ליוקר המחיה צילום: אלכס קולומויסקי

רק שלושה שרים השתתפו בדיון של ועדת השרים ליוקר המחיה

מתוך שבעת חברי הוועדה הגיעו לישיבה השנייה רק השרים יאיר לפיד, נפתלי בנט ויאיר שמיר. בנט ולפיד הודיעו היום על הקמת צוות בינמשרדי לבחינת חסמי הייבוא

26.08.2013, 20:13 | חן פונדק
יוקר המחיה חשוב לשרי הממשלה, רק לא מספיק על מנת להגיע לקבינט העוסק בה: ועדת השרים לענייני יוקר המחיה, הריכוזיות ועידוד התחרותיות במשק התכנסה היום (ב') בפעם השנייה מאז שהוקמה באפריל, ובפעם השנייה בהרכב חסר. 

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה אמורה לכלול 7 שרים: שר הכלכלה נפתלי בנט המשמש כיו"ר, שר האוצר יאיר לפיד, שר האנרגיה והמים סילבן שלום, שר החקלאות יאיר שמיר, השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, שר התחבורה ישראל כץ ושר התקשורת גלעד ארדן.

התייקרויות בכל מקום, צילום: מיכאל קרמר התייקרויות בכל מקום | צילום: מיכאל קרמר התייקרויות בכל מקום, צילום: מיכאל קרמר

אלא שבפועל, בשתי הישיבות שהתקיימו נכחו רק שלושה שרים: כמו בישיבה הקודמת שאישרה את המלצות ועדת הרשקוביץ לריכוזיות במלט, גם הפעם נכחו בנט ולפיד ושר אחד נוסף. הפעם היה זה שמיר, ובפעם הקודמת פרץ.

מעבר לכך שלדיונים מגיעים באופן קבוע נציגי משרדי הממשלה הרלוונטים לישיבות קבינט כמו הממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, הבעיה היא שבקבינט ניתן להעביר החלטות בעלות תוקף של החלטת ממשלה. ניתן לערער על ההחלטה שהתקבלה רק אם ראש הממשלה מבקש בתוך שבוע מההחלטה לדון מחדש בנושא.

היום הקימו בנט ולפיד את הצוות הבינמשרדי בראשות מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג ושיכלול את סגן הממונה על התקציבים יונתן רגב לבחינת חסמי הייבוא.

בנוסף, בישיבה הוצגה סקירה של נושא פיקוח המחירים לפי נוסחת סוארי לקראת היציאה למכרז של קביעת הנוסחה מחדש.

בנט התייחס לחסמי הייבוא ואמר: "המשימה שלנו היא פתיחת חסמי יבוא. ניתן להסתכל על המצב כצינור או עורק, מדובר במאות חסמים שעלינו לצנתר כדי לאפשר לייבוא לזרום ללא חסמים ולהתחרות במוצרים קיימים בשוק ובכך לייצר תחרותיות לרווחת הצרכנים. אנו מביאים בפני הוועדה היום הצעת החלטה להקשות על המדינה להטיל היטלים על הייבוא".

לפיד התייחס ליוקר המחיה: "בעוד שבעשור האחרון עלה התוצר הריאלי ב-24% השכר הריאלי עלה רק ב-2%. מעמד הביניים שואל עצמו מדוע הוא לא רואה שום דבר מכל העושר הזה שהוא מייצר. אנו מחויבים להורדת יוקר המחיה, נעבור מוצר מוצר, חנות חנות עד שנעשה זאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות