אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: לארי סאמרס יהיה יו"ר הפדרל ריזרב הבא צילום: מיקי נועם אלון

דיווח: לארי סאמרס יהיה יו"ר הפדרל ריזרב הבא

לפי CNBC הנשיא אובמה צפוי להכריז על המינוי של סאמרס בשבועות הקרובים. לפני כחודשיים השתתף סאמרס בוועידת הנשיא בירושלים

27.08.2013, 08:11 | סוכנויות הידיעות

לארי סאמרס ימונה לתפקיד יושב ראש הפדרל ריזרב במקומו של בן ברננקי. כך עולה מדיווח של CNBC המצטט מקור המקורב לנשיא ברק אובמה.

לפי הדיווח הנשיא האמריקאי צפוי להכריז על המינוי של מי שהיה אחד מיועציו הקרובים בשבועות הקרובים.

סאמרס, שר האוצר האמריקאי בתקופת הנשיא לשעבר ביל קלינטון ואחד מקובעי המדיניות הכלכלית המשפעיים ביותר בשני העשורים האחרונים בארה"ב, הגיע לפני כחדשיים  לוועידת הנשיא בירושלים כאורח יום עיון חגיגי שערך בנק ישראל לכבוד הנגיד היוצא פרופ' סטנלי פישר.

לארי סאמרס, צילום: מיקי נועם אלון לארי סאמרס | צילום: מיקי נועם אלון לארי סאמרס, צילום: מיקי נועם אלון

סאמרס לימד לצד פישר ב־MIT, ובהמשך אף החליף אותו בתפקיד הכלכלן הראשי בבנק העולמי בתחילת שנות התשעים. לאחר מכן סאמרס המשיך למשרד האוצר האמריקאי.

הייחוס המשפחתי של סאמרס מרשים אף הוא: שניים מדודיו, זוכי הנובל פול סמואלסון וקנת' ארו, נחשבים לשניים מגדולי הכלכלנים של המאה ה־20 (סמואלסון, אגב, היה המנחה של סטנלי פישר). כפי שהאקונומיסט ניסח זאת, סאמרס הוא 'בן אצולה ניאו־קיינסייאני'.

המורשת המשפחתית של סאמרס ניכרת גם בעמדות אותן הוא מביע בעקביות, התומכות במדיניות של תמריצים והשקעה ממשלתית בכלכלה כאמצעי להתמודד עם המשבר הכלכלי העולמי. רק בתחילת החודש הופיע בפני הסנאט האמריקאי, ונשא דברים שהכו גלים. סאמרס שב והדגיש כי עכשיו הוא לא הזמן הנכון עבור ארה"ב, להתמקד בהפחתת הגירעון. עם זאת, הוא מדגיש כי עבור ישראל התמונה מעט שונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות