אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת ארה"ב: 79% מהנוזקות לסמארטפונים מכוונות לאנדרואיד צילום: Shutterstock

ממשלת ארה"ב: 79% מהנוזקות לסמארטפונים מכוונות לאנדרואיד

המחקר, שנערך עבור משרדי הגנת המולדת והמשפטים גם מצא כי במקום השני נמצאת מערכת ההפעלה סימביאן עם 19% מסך הנוזקות. רק 0.7% מהתוכנות הזדוניות נועדו ל-iOS של אפל

28.08.2013, 12:18 | רפאל קאהאן

מחקר שנערך על בסיס נתונים מ-2012 ובדק סמארטפונים של אנשי כוחות ביטחון והצלה בארה"ב מצא כי מתוך סך הנוזקות שיועדו למכשירים סלולריים, 79% מהם יועדו למכשירי אנדרואיד.

קראו עוד בכלכליסט

עוד מצא הסקר, שנערך עבור משרד הגנת המולדת ומשרד המשפטים של ארה"ב, כי 19% מהנוזקות מיועדות לסימביאן של נוקיה שעדיין פופולרית במדינות מתפתחות וכן אצל משתמשים שאינם מעוניינים בסמארטפון. ל-iOS, מערכת ההפעלה של האייפון נכתבו רק כ-0.7% מהנוזקות.

בעל אנדרואיד? המכשיר שלך מושך האקרים בעל אנדרואיד? המכשיר שלך מושך האקרים בעל אנדרואיד? המכשיר שלך מושך האקרים

ווינדוס פון 8 ומערכת ההפעלה של בלקברי מעניינות עוד פחות את ההאקרים ומייצגות 0.3% מסך הנוזקות כל אחת. הנוזקות שנבדקו כוללות וירוסים, סוסים טרויאנים למיניהם ותוכנות להונאה מבוססת SMS וספאם. 

נתונים בלתי תלויים

התוצאות של המחקר מעניינות מאוד, מפני שלראשונה מסופקים נתונים שמבוססים על מחקר עצמאי שאינו נובע מגוף מסחרי בעל אינטרסים. אמנם התוצאות שלו מבוססות על נתונים משנה שעברה, אולם ניתן לשער כי הכרסום המתמשך של מכשירי האנדרואיד בנתח השוק של אפל לא ישנה אותם מהותית בשנים הקרובות. גם תוצאותיו הגיוניות, בהתחשב בכך שאנדרואיד מחזיקה כ-80% משוק הסמארטפונים העולמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות