אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 Feex של אורי לוין גייסה 3 מיליון דולר מקרן בלאמברג צילום: אוראל כהן

Feex של אורי לוין גייסה 3 מיליון דולר מקרן בלאמברג

החברה פיתחה מנוע להשוואת עמלות וריביות של שירותים פיננסיים כביטוחים, קרנות וקופות גמל אשר פועל בסיוע חוכמת ההמונים. פיקס מתכננת להתרחב לארה"ב ולהשיק בה כלי להשוואת חסכונות פנסיוניים

28.08.2013, 09:30 | אסף גלעד

חברת הסטארט-אפ Feex שפיתחה מנוע השוואות למחירי תכניות פנסיה ופוליסות ביטוח, גייסה 3 מיליון דולר מקרן ההון סיכון של דיוויד בלאמברג. הקרן מצטרפת להשקה קודמת בסך 100 אלף דולר של נשיא Waze אורי לוין, אחד ממייסדי החברה.

קראו עוד בכלכליסט

בזכות ההשקעה הקודמת הפך לוין יו"ר החברה, ובזכות ההשקעה הנוכחית יצטרפו לדירקטוריון פיקס בלאמברג והשותף הישראלי בקרן, אלון ליפשיץ.

Feex הוקמה על ידי אייל לחמי, דוד וייס ויואב צוראל והיא מכנה עצמה "רובין הוד של העמלות". זאת, משום שהיא מספקת למשתמש מנוע השוואות בין העמלות והריביות שהוא משלם על שירותים פיננסים שונים כמו פנסיה, ביטוח מנהלים ומשכנתא ובין ההוצאות של אחרים שדומים לו במאפיינים דמוגרפיים ופיננסיים.

דיוויד בלאמברג, צילום: cc by ecommconf דיוויד בלאמברג | צילום: cc by ecommconf דיוויד בלאמברג, צילום: cc by ecommconf

כמו Waze, גם פיקס מבקשת לנצל את חוכמת ההמונים כדי להצביע עבור המשתמש על העמלה המומלצת לו. החברה אוספת מידע ממשתמשים בנוגע לעמלות שהם משלמים על המוצרים הפיננסיים שלהם כמו קרנות השתלמות וקופות גמל, מנתחת אותו, מראה לצרכן מה מצבו ביחס לאחרים באמצעות מד אותו היא מכנה כ"מד הפראייר" ומספקת לו מידע מעשי והמלצות לגבי המשך ההתקשרות מול חברת הביטוח.

המנוע מנתח את הפלט המתקבל מחברת הביטוח ומשווה את דמי הניהול שמשלם המשתמש לאלה שמשלמים משתמשים דומים לו מבחינה פיננסית וממליצה המלצות כגון: "אתה משלם שני אחוזים במקום חצי אחוז. שלח מכתב מיקוח לחברת הביטוח". החברה אף מספקת כפתור המאפשר שליחה אוטומטית של פקס, דואר אלקטרוני ומכתב לחברת הביטוח במטרה להתמקח על העמלה הרצויה, ולדברי המנכ"ל יואב צוריאל, אף משיגה תוצאות. לדבריו, מאז השקת השירות בחודש מאי ועד היום נרשמו לשירות פיקס 6,500 משתמשים בישראל והחסכון הממוצע למשתמש עמד על כ- 8,000 שקל.

בדרך לשוק הבינלאומי

הגיוס מקרן בלאמברג יאפשר לחברה להתרחב גם לתחום קרנות הפנסיה, ביטוחי המנהלים, עמלות בנקים, פקדונות וכן לפתוח פעילות מקבילה גם בארה"ב ולראשונה לצאת לשוק הבינלאומי.

"אם בישראל משלמים 2 מיליון ישראלים דמי ניהול בהיקף של 38 מיליארד שקל בשנה, הרי שבארה"ב משלמים מאות מיליוני אנשים סכום של 500 מיליארד דולר בדמי הניהול ועמלות פיננסיות בשנה", אמר צוריאל ל"כלכליסט".

"זהו סכום אדיר, שממקם את תעשיית העמלות הפיננסיות מעל לתעשיית הבנייה, למשל, מה שמעיד על כך שגם בארה"ב העמלות מנופחות, לא רק בישראל. בארה"ב, שליש מכספי הפנסיה נעלמות בעמלות". המוצר הראשון שתשיק פיקס בארה"ב הוא מנוע השוואות לחסכון הפנסיוני לטווח הארוך המכונה 401(K).

החברה, שנוסדה רק בשנה שעברה במסגרת תכנית סם זל ליזמות במרכז הבינתחומי, מעסיקה בהרצליה 15 עובדים, ומגייסת 5 עובדים נוספים במשרדים בניו יורק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות