אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עוקץ הסלבס, ניב בורסוק, רוקן את חשבונות הבנק של פנאן במזרח הרחוק" צילום: נמרוד גליקמן

"עוקץ הסלבס, ניב בורסוק, רוקן את חשבונות הבנק של פנאן במזרח הרחוק"

מנהל עזבונו של מוני פנאן טוען כי קיים חשש שבורסוק עקץ את המנהל לשעבר של מכבי תל אביב - והוא מחזיק בכספיו

28.08.2013, 20:03 | זוהר שחר לוי

ימים ספורים לאחר שהפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד ניב בורסוק על עבירות של מרמה, זיוף והתחזות, בטענה כי עקץ חברות הלוואה ואת מכריו, בהם ידוענים, דורש מנהל עזבונו של מוני פנאן, עו"ד משה זינגל, לקבל לידיו את חומרי החקירה. לטענתו, קיים חשש כי בורסוק, שגורש לישראל מהפיליפינים בחודש האחרון, עקץ את המנהל לשעבר של מועדון הכדורסל של מכבי תל אביב - והוא מחזיק בכספיו.

במכתב ששלח עו"ד זינגל למשטרה ולפרקליטות נאמר כי פנאן הותיר אחריו נושים במיליונים רבים של שקלים כשרובם נותרו ללא אגורה שחוקה. עו"ד זינגל, שניהל בעבר חקירה כמנהל עזבונו של פנאן בניסיון להבין לאן הועברו הכספים, טוען כעת כי ייתכן והכספים הועברו לחשבון בנק סודי בהונג קונג.

ניב בורסוק בבית המשפט, צילום: נמרוד גליקמן ניב בורסוק בבית המשפט | צילום: נמרוד גליקמן ניב בורסוק בבית המשפט, צילום: נמרוד גליקמן

"מעורבותו של בורסוק מקבלת משנה רצינות, מאחר שיש להניח כי הוא טס עם כספו של פנאן ממקאו לפיליפינים, משם גורש, לאחר שרוקן את חשבון הבנק העלום של פנאן בהונג קונג", כך לפי המכתב שהועבר למשטרה ולפרקליטות.

בעקבות חשש זה, כך לפי המכתב, הוא מבקש מהמשורה את דפי החקירה הנוגעים לבורסוק והנוגעים לכספו של פנאן. "זאת על מנת לנסות ולסייע לנושים בהם אלמנות ויתומים של הצוות הטכני של מכבי תל אביב".

כזכור, לפני כשבועיים, גורש בורסוק, 35, מהפיליפינים לישראל אז נעצר ומעצרו הוארך עד עתה. הוא נמלט לישראל לפני כשלוש שנים, בשנת 2010, ככל הנראה באמצעות דרכון מזויף של אחיו, כשהוא משאיר חובות של מיליונים. עם בריחתו הותיר אחריו בורסוק חובות המוערכים בכ-20 מיליון שקל.

בורסוק נאשם כי "עקץ" בעיקר חברות למתן הללאות חוץ בנקאיות בסכום כולל של כ-11 מיליון שקל ונמלט לחו"ל עם דרכון מזוויף. עם זאת מיוחסים לו גם מעשי מרמה כלפי אנשים פרטיים. כתב האישום שהוגש השבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב כולל ארבעה אישומים המייחסים לו עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף, שימוש במסמך מזויף, התחזות לאדם אחר והוצאת צ'ק ללא כיסוי. אחד האישומים מתייחס למעשה עוקץ כלפי מכר קרוב לבורסוק, הבדרן ציון ברוך.

עו"ד רונן רוזנבלום, בא כוחו של בורסוק: "תגובתי תינתן רק ביחס לחומר החקירה שקיים בתיק; איני נוהג להגיב לדברי רכילות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות