אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזורים לא דיווחה על תביעה בסך 125 מיליון שקל נגדה

בלעדי לכלכליסט

אזורים לא דיווחה על תביעה בסך 125 מיליון שקל נגדה

חברת הבנייה הציבורית לא דיווחה לבורסה על תביעה שהוגשה נגדה בגין פרויקט בירושלים. אזורים: "התביעה מופרכת. הדיווח יצא היום"

29.08.2013, 07:04 | זוהר שחר לוי

פרוייקט מגורי יוקרה למגזר החרדי הוביל לתביעות הדדיות של למעלה ממאה מיליון שקל בין חברת הבניה אזוריםוחברת היזמות קמרון אחזקות, המתנהלות מול הבורר עו"ד רם כספי. התביעה הוגשה ב־11 באוגוסט, אבל עד כה לא דיווחה אזורים על ההליך לבורסה, אף שהינה חברה ציבורית, ונראה כי מדובר בעניין מהותי לחברה, בהתחשב בכך שהונה העצמי עומד כיום על 642 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט המדובר עתיד היה להפוך לבניין מגורים יוקרתי בן 13 קומות בשכונת רוממה בירושלים בשם Jerusalem heights, ושוויו, לפי הערכות, כ־70 מיליון שקל. אולם עד עתה, שבע שנים לאחר שהחלה השותפות בין שתי החברות - בנייתו של הפרויקט אפילו לא החלה "וכל שנותר מהקרקע הוא בור גדול (תרתי משמע)", לשון תביעתה של קמרון.

כעת טוענים שני הצדדים כי כל צד הפר את התחייבויותיו כלפי הצד השני וגרם לנזקים במיליוני שקלים. כן דורש כל צד להעביר לו את חלקו בקרקע ולאפשר לו להמשיך בפרויקט לבדו. בתביעתה של אזורים, שהוגשה באמצעות עו"ד רם ז'אן ממשרד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ' ושות', היא דורשת פיצוי של 55 מיליון שקל. קמרון מאידך, באמצעות עוה"ד אופיר צברי, דיבון פרקש ונתי לב ממשרד צברי־יובל ושות', דורשת פיצוי של לא פחות מ־125 מיליון שקל. את מרדכי ברוינר מייצג משרד עוה"ד לבנת מאיר ושות'.

בעל השליטה באזורים, הרשי פרידמן בעל השליטה באזורים, הרשי פרידמן בעל השליטה באזורים, הרשי פרידמן

תגובת אזורים: "מדובר בתביעה שהוגשה על ידינו נגד קמרון ונגד מנהלה, מוטי ברוינר, בטענות קשות למצגי שווא ולחובות כספיים של קמרון בשווי של עשרות מיליוני שקל, ולאחר שהוטלו עיקולים זמניים על נכסי ברוינר. תביעת קמרון מופרכת מהיסוד והדברים יתבררו במסגרת הליך הבוררות. החברה הוציאה היום דיווח המפרט את הגשת התביעות ההדדיות ואת סיכוייה הקלושים של תביעת השותף".

בא כוחה של קמרון, עו"ד פרקש מסר: "אין בכוונתנו להגיב ולהתייחס באמצעי התקשורת לדברים שנדונים במסגרת הליך הבוררות".

מרשות ניירות ערך נמסר: "איננו מגיבים למידע ספציפי כזה או אחר אלא באמצעות דיווחי החברות ככל שהדבר נדרש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות