אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדרך ארוכה הביתה: דוד טובול חוזר לשוק החיתום צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

הדרך ארוכה הביתה: דוד טובול חוזר לשוק החיתום

ארבע שנים לאחר שעזב את תחום החיתום, חוזר טובול לתחום ומצטרף לבית ההשקעות ואליו בייס

29.08.2013, 09:26 | גולן חזני

דוד (דודו) טובול חוזר לשוק החיתום ארבע שנים אחרי שנטש אותו עם סגירתה של חברת החיתום של פסגות. ל"כלכליסט" נודע כי טובול סיכם על הצטרפותו לבית ההשקעות החדש של עידו נויברגר וויקטור שמריך, ואליו בייס, כמנהל תחום החיתום.

קראו עוד בכלכליסט

בתפקידו האחרון ניהל טובול את חברת החיתום שהיתה משותפת לבית ההשקעות פסגות ולבנק לאומי (חברה שעברה מאז לשליטתו המלאה של הבנק), ולפני כן החל את דרכו בחברת החיתום של לאומי תחת יקיר גבאי. בהמשך הקים טובול את חברת החיתום של תמיר פישמן.

עם עזיבתו את פסגות, הוא ניהל מגעים לעבור לבית ההשקעות פועלים אי.בי.אי, אולם בסופו של דבר המהלך לא הבשיל ובארבע השנים האחרונות הוא פעל כיועץ עצמאי לחברות בהנפקות. בין היתר ליווה טובול את ההנפקה של סיטי פרופרטיז של יקיר גבאי בבורסת פרנקפורט ואת ההנפקה של ברק קפיטל של איל בקשי. בעבר הוביל את ההפרטה של כיל ובזק בבורסה וניהל את הנפקות האג"ח הגדולות של בנק לאומי והחברה לישראל.

מימין עידו נויברגר ויקטור שימריך , צילום: עמית שעל מימין עידו נויברגר ויקטור שימריך | צילום: עמית שעל מימין עידו נויברגר ויקטור שימריך , צילום: עמית שעל

לקראת סוף 2007 הגיע טובול לפסגות שנכנס תחת ניהולו של רועי ורמוס לתחום החיתום עם חברה חדשה המשותפת לה (80%) ולבנק לאומי (20%). בתוך זמן קצר השתלטה חברת החיתום החדשה על שוק ההנפקות, לא מעט בזכות הנוסטרו של בית ההשקעות, שאותו ניהלו דוד אדרי ושי בן דוד, החשודים כיום בידי רשות ני"ע בהרצת ניירות ערך בנוסטרו של פסגות.

כעבור שנה החליט פסגות לצאת מתחום החיתום. טובול נשאר שם כיועץ. לקראת סוף 2009 סיים את תפקידו כיועץ בפסגות. בית ההשקעות של שמריך ונויברגר יעסוק בעיקר בקרנות גידור עם דגש גם על תחום החיתום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות