אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: בלקברי תהפוך את BBM לחברה-בת לתקשורת מאובטחת

דיווח: בלקברי תהפוך את BBM לחברה-בת לתקשורת מאובטחת

חברת הסלולר הקנדית צפויה להפריד בין עסקי המכשירים הכושלים שלה ובין שירות המסרים הארגוני המוצפן BBM שנחשב לאחד הטובים מסוגו בעולם. הוא צפוי להשתדרג בתכונות וידאו, גרסת PC ואפילו כלי דמוי טוויטר

29.08.2013, 09:30 | נמרוד צוק
בלקברי מתקרבת למהלך אסטרטגי משמעותי: לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל ובהתאם להערכת "כלכליסט", החברה צפויה להפריד את BBM, שירותי התקשורת הארגונית שלה ולהפעילם במסגרת חברה-בת חדשה.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך מגיע שלושה חודשים לאחר שהכריזה החברה שתשיק גרסאות של תוכנת BBM גם לאייפון ולמכשירי אנדרואיד. הג'ורנל מתבסס על שורת מקורות המקורבים לנושא. בלקברי טרם הגיבה לדיווח.

תכונת שיקוף מסכים מאובטח - אחת מיכולות שירותי בלקברי תכונת שיקוף מסכים מאובטח - אחת מיכולות שירותי בלקברי תכונת שיקוף מסכים מאובטח - אחת מיכולות שירותי בלקברי

בנוסף למסרים מוצפנים, תשדרג בלקברי את השירות בכלי דמוי טוויטר בשם BBM Channels, בגרסה של התוכנה למחשב האישי, תוסיף כלים לתכונת שיחות הווידאו ועוד. הנהלת החברה הודיעה לפני שבועיים שהיא שוקלת מהלך אסטרטגי רחב לצורך הבראתה וכי חזרה לידיים פרטיות עומדת על הפרק.

יתכן שהפרדת שירותי התקשורת - נכס חשוב של החברה - מעסקי הסמארטפונים הכושלים שלה היא שתהפוך את מכירת החברה לקלה ומשתלמת יותר עבור בעלי המניות.

חיסכון משמעותי בעלויות

חברת תוכנה שתישען על שירותי BBM תהיה זולה לתפעול והוצאותיה הגדולות יהיו אחזקת מערך השרתים המאובטחים שפרסה בלקברי בעולם, דרכם מנותבת התקשורת. גם אם לוקחים בחשבון הוצאות שיווק אפשריות ועלויות נוספות – חברת BBM תהיה זולה בהרבה מאשר הורתה, יצרנית הסמארטפונים.

מצבה של החברה הקנדית קשה מאוד: רק 2.7 מיליון יחידות של מכשיריה האחרונים נמכרו בשמונה חודשים, מספר המנויים צנח ל-60 מיליון והנתח שלה משוק הסמארטפונים ברבעון הראשון של 2013 עמד על 2.9% בלבד. שרותי התקשורת המוצפנים, שלה, עם זאת, הם עדיין נכס יקר ערך שנמצא בשימוש בקרב לקוחות גדולים רבים בשוק הארגוני, ושגם אפליקציות המסרים החדשות והפופולריות יותר כמו אלה של גוגל, פייסבוק או ווטסאפ לא ממש מציעות להם תחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות