אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבור של צים גדל: הפסידה 97 מיליון דולר ברבעון השני של 2013 צילום: עמית שעל

הבור של צים גדל: הפסידה 97 מיליון דולר ברבעון השני של 2013

לעומת הפסד של 36 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. החברה לישראל הפסידה 89 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 84 מיליון דולר ברבעון המקביל

29.08.2013, 09:16 | ניר צליק
החברה לישראל רשמה ברבעון השני של 2013 הפסד של כ-89 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של כ-84 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

התורמת השלילית העיקרית לתוצאות הרבעון הייתה צים אשר המשיכה לסבול מהתנאים המאתגרים בשוק ההובלה הימית. צים סיימה את הרבעון השני בהפסד של כ-97 מיליון דולר. ללא השפעת הסדר החוב על התוצאות ובנטרול הוצאות פרישה מוקדמת הסתכם ההפסד ברבעון השני ב-61 מיליון דולר, לעומת הפסד של 36 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. עם זאת, צים הציגה רווח EBITDA של כ-36 מיליון דולר בהשוואה, להפסד על בסיס EBITDA של 6 מיליון דולר ברבעון הקודם – שיפור של כ- 42 מיליון דולר, על אף תנאי שוק לא טובים והמשך ירידת מחירי ההובלה במהלך הרבעון השני.

קורוס, מיזם המכוניות, תרמה לתוצאות החברה הפסד של 20 מיליון דולר, לעומת הפסד של כ-6 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. קורוס מתכננת השקה מסחרית של הדגם הראשון בתחילת השנה הבאה, ולאחריה השקת דגמים חדשים במרווחים של בין 6 ל- 12 חודשים בין דגם לדגם.

מגמת השיפור בתוצאות איי. סי. פאואר המשיכה גם ברבעון השני לשנת 2013, תוך עלייה של כ-60% ברווח התפעולי מכ-22 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד לכ-35 מיליון דולר ברבעון הנוכחי ועלייה של כ-31% ב- EBITDA היחסי, זאת בעיקר הודות לתחנת הכוח החדשה בפרו, שהחלה לעבוד בקיץ 2012. בישראל החלה תחנת הכוח או.פי.סי של איי.סי פאואר בהפעלה מסחרית ובמכירת חשמל לצרכנים פרטיים, לאחר שהשלימה בתחילת יולי 2013 את הרצתה, ועברה בהצלחה את מבחני הקבלה.

IC Power סיימה את הרבעון השני ברווח נקי של כ 12 -מיליון דולר לעומת רווח נקי של כ-13 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בנטרול הוצאות המימון לחברה לישראל, הסתכמה התרומה של איי. סי פאואר לרווח הנקי בסך של 15 מיליון דולר לעומת סך של כ-12 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

ניר גלעד , צילום: עמית שעל ניר גלעד | צילום: עמית שעל ניר גלעד , צילום: עמית שעל
כיל, שכבר פירסמה את דו"חות הרבעון, סיימה את הרבעון השני ברווח של כ-316 מיליון דולר, לעומת רווח של כ-408 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בזן סיימה את הרבעון השני בהפסד של כ-43 מיליון דולר לעומת הפסד של כ-103 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. טאואר סיימה את הרבעון השני בהפסד של כ-23 מיליון דולר לעומת הפסד של כ-6 מיליון דולר ברבעון המקביל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות