אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייסקיור גייסה 4 מיליון דולר בדיסקאונט של 30% צילום: אילן בשור

אייסקיור גייסה 4 מיליון דולר בדיסקאונט של 30%

כדי להגביר את מאמצי השיווק, ביקשה חברת המיכשור הרפואי לגייס מוסדיים אמריקאיים והכפילה לשם כך את הונה המונפק

29.08.2013, 09:44 | ניר צליק

אייסקיור, המפתחת טיפול לגידולים שפירים בשד, השלימה אתמול בבוקר גיוס של 4 מיליון דולר בדיסקאונט של 30% על מחיר השוק של המניה. הגיוס בוצע על ידי מכירה של 19 מיליון יחידות. כל יחידה הכילה שתי מניות, לפי מחיר של 38 אגורות למניה, ואופציה שניתנה ללא עלות, ששווייה הכלכלי הוא 48 אגורות.

בהנפקה זו מכרה אייסקיור 50% מהחברה. לפני ההנפקה ההון המונפק של החברה היה 38.2 מיליון מניות, ואחריה הוא גדל ל־76.7 מיליון מניות.

לפני פחות מחודשיים השלימה החברה גיוס של 8 מיליון שקל מהציבור במחיר גבוה בהרבה — 81 אגורות למניה. בסוף הרבעון הראשון היו בקופת החברה 5.7 מיליון שקל, כשהחברה שרפה על פעילותה השוטפת 3.2 מיליון שקל. תחת ההנחה שקצב שריפת המזומנים שלה נותר דומה, בקופת החברה אמורים להיות נכון לסוף הרבעון השני, אחרי הגיוס הקודם, כ־10 מיליון שקל.

ככל הנראה, מטרת הגיוס היא לצרף משקיעים אמריקאיים לחברה כדי להגביר את מאמצי השיווק של החברה בארה"ב ולהחדיר שם את המוצר בצורה יותר טובה, מה שדורש העלאה של הוצאות התפעול. אלא שכרבע מההנפקה הלכה למשקיעים ישראליים: מגדל רכשה מניות בשווי 700 אלף דולר ודוקור רכשה מניות בשווי 200 אלף דולר.

יחזקאל הימלפרב, מנכ"ל אייסקיור, צילום: אילן בשור יחזקאל הימלפרב, מנכ"ל אייסקיור | צילום: אילן בשור יחזקאל הימלפרב, מנכ"ל אייסקיור, צילום: אילן בשור

יחזקאל הימלפרב, מנכ"ל אייסקיור, אמר "יש לנו פוטנציאל מאוד גדול בארצות הברית, אבל כדי שנוכל לממש אותו אנחנו צריכים להרחיב את התשתית שלנו שם. הצורה לעשות את זה היא בעזרת גיוס גדול. נכון שבטווח הקצר יש משקיעים שלפעמים נפגעים כשאתה עושה מהלך שלא מאפשר להם להשתתף בהנפקה, אבל מצד שני המחשבה שלנו היא איך לדאוג למשקיעים האלה בטווח הארוך. בטווח הארוך עמדה מולנו הזדמנות לגייס סכום גדול ממשקיעים שמתמחים במדעי החיים מארצות הברית, לפחות לנו דלתות וגם להשיג את זה בחיתום מלא".

עו"ד שרית לויתן ממשרד GKH, שליוותה את ההנפקה, אמרה בשיחה עם "כלכליסט" כי "החברה היתה במצב של להיות או לחדול לפני שלושה חודשים. המשקיעים צריכים לשמוח על שהחברה הצליחה בשוק הון חלש ביותר לגייס 4 מיליון דולר שרובם מגיעים מארה"ב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות