אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם וושינגטון די.סי תארח את אולימפיאדת 2024? צילום: בלומברג

האם וושינגטון די.סי תארח את אולימפיאדת 2024?

המארגנים מסרו כי מחוז קולומביה, וירג'יניה ומרילנד מיומנים מספיק כדי להתמודד עם האירוע. ב-2002 וושינגטון נכשלה, האם הפעם תצליח?

29.08.2013, 16:16 | סוכנויות הידיעות

המרכז המקומי DC 2024 הכריז על כוונתו להגיש הצעה לאירוח המשחקים האולימפיים ב-2024. הקבוצה מסרה כי מחוז קולומביה (DC), וירג'יניה ומרילנד מיומנים מספיק כדי להתמודד עם האירוע.

קראו עוד בכלכליסט

הבית הלבן. יצליחו לארח את המשחקים האולימפיים?, צילום: shutterstock הבית הלבן. יצליחו לארח את המשחקים האולימפיים? | צילום: shutterstock הבית הלבן. יצליחו לארח את המשחקים האולימפיים?, צילום: shutterstock

"ברדיוס של 60 ק"מ יש יותר מתקני ספורט איכותיים מאשר בכל עיר אמריקאית אחרת, וכן אלפי בתי מלון ואפשרויות לינה ומערכת תחבורה רחבה ומתרחבת. אזור וושינגטון רבתי הוא אחד האזורים הטובים והמוכשרים ביותר בעולם לאירוח אירוע בסדר גודל כזה..."מסר המנכ"ל בוב סוויני. להערכת הקבוצה, אירוח האולימפיאדה יעלה לאזור בין 4 ל-6 מיליארד דולר. אך לטענתה, בעזרת תכנון הולם, ההשפעה הכלכלית החיובית תעלה על ההוצאות. החדשות על ההצעה הפוטנציאלית, זכו לתמיכה מהירה מדן שניידר, הבעלים של הרד סקינס, שפרסם את ההצהרה הבאה: "אנחנו מקווים שנוכל לעזור לוועד האולימפי של וושינגטון בהצגת הבירה והאזור המקסים שסובב אותה בפני עולם הספורט האולימפי. נפל בחלקנו המזל שיש לנו את מרבית המתקנים הנחוצים בעיר מוכרת ברחבי העולם, שרגילה לארח אירועים מתוקשרים".

DC 2024 הציעו להשתמש באצטדיונים הקיימים באזור, ולהתבסס על אפשרויות התחבורה והדיור הקיימות באזור. ההכרזה פורסמה שישה חודשים לאחר שהוועד האולימפי האמריקאי USOC שלח מכתבים ל-35 ראשי עיר בניסיון לעניין אותם באירוח המשחקים.

בחודשים הקרובים תעבוד הקבוצה על ההצעה, שתוגש ל-USOC, שאמורה לגבש החלטה לגבי העיר עד ספטמבר 2015.

זו לא הפעם הראשונה שוושינגטון מביעה עניין באולימפיאדה. ב-2002 נכשל מאמץ משותף של וושינגטון ובולטימור לארח את אולימפיאדת 2012. ניו יורק נבחרה בסופו של דבר לייצג את ארה"ב, אך הפסידה ללונדון.

הקבוצה מסרה כי ההצעה האולימפית שלה מבוססת על "מעבר נוח יחסית" דרך בולטימור, מחוז פרינס ג'ורג', וושינגטון וצפון וירג'יניה. ארצות הברית אירחה בפעם האחרונה את האולימפיאדה ב-2002, אז נערכה אולימפיאדת החורף בסולט לייק סיטי. אטלנטה הייתה העיר האמריקאית האחרונה שארחה את אולימפיאדת הקיץ ב-1996.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות