אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HOT: השלמנו העברת המערך הטכני לחברות קבלן; הטכנאים מפגינים בת"א

HOT: השלמנו העברת המערך הטכני לחברות קבלן; הטכנאים מפגינים בת"א

HOT הודיעה כי סיימה את הליך הפיטורים לעובדים שסירבו למעבר. המפוטרים קוראים להתערבות משרד התקשורת בסכסוך בחברה

29.08.2013, 13:35 | אופיר דור

HOT הודיעה היום (ה') כי השלימה את העברת המערך הטכני לחברות קבלן. בשבוע שעבר קיבלו כ-200 טכנאי HOT שסירבו לעבור להעסקה דרך חברות קבלן מכתבי זימון לשימוע לפני פיטורים. השימועים נערכו בסוף השבוע שעבר ובתחילת השבוע הזה ובסופם נשלחו מכתבי פיטורים לטכנאים שלא הסכימו להתפשר ולעבור לחברות הקבלן או לפרוש מרצון תמורת מענק כספי.

כ-50 מטכנאי HOT שפוטרו מהחברה בשבוע האחרון מפגינים בשעות אלו מול קריית הממשלה בתל אביב. הטכנאים המפוטרים קוראים להתערבות משרד התקשורת בסכסוך ב-HOT הנובע מהחלטת החברה להעביר את המערך הטכני לחברות קבלן. לדברי נציג "כוח לעובדים" – הארגון המאגד את עובדי HOT – בהפגנה משתתפים גם עובדים ממוקדי השירות של החברה.

טכנאי HOT המפגינים טוענים כי מהלך הפיטורים בחברה לא נעשה בצורה חוקית ודורשים להכיר ב"כוח לעובדים" כארגון היציג של עובדים.

הפגנה של עובדי HOT (ארכיון) הפגנה של עובדי HOT (ארכיון) הפגנה של עובדי HOT (ארכיון)

ב-HOT הסבירו היום כי העברת המערך הטכני לחברות הקבלן יביא לשיפור השירות בסופו של דבר. זאת כיוון שחברות הקבלן הן אלו שכבר מבצעות את ההתקנות ללקוחות חדשים והצעד הנוכחי יאפשר להן לבצע טיפול בלקוח מקצה לקצה. ב-HOT סירבו לומר כמה טכנאים פוטרו בסופו של דבר, בעוד בכוח לעובדים טענו כי הרוב מכריע מבין 200 הטכנאים שזומנו לשימועים פוטרו, כיוון שלא הסכימו לעבור לחברות קבלן.

ב"כוח לעובדים" אומרים מנגד כי התוצאה של מיקור החוץ שעושה החברה היא פגיעה בתנאי ההעסקה של הטכנאים שיחויבו לעבור לעבוד לפי קריאות (תפוקה) במקום לפי שעות. פגיעה בתנאי ההעסקה תביא גם לפגיעה באיכות השירות ללקוח, טוענים בכוח לעובדים.

בהודעה שפרסמה HOT כותבת החברה כי כעת לאחר שהושלם המהלך של הוצאת כל המערך הטכני, הסתיימה השביתה המוכרזת של הטכנאים, מכיוון שהם אינם עוד עובדי החברה. אלא שב"כוח לעובדים" אומרים שהשביתה במערך תיאום הטכנאים שנותר בתוך HOT ממשיכה וטרם הסתיימה.

מהלך הפיטורים בו החלה HOT הגיע בעקבות החלטה של בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב שקבע כי החברה יכולה להשלים את תהליך מיקור החוץ של המערך הטכני, כי החלה בו לפני ההתארגנות של העובדים. עם זאת, בית הדין קבע כי אין להתחיל תהליכים חדשים של מיקור חוץ ב-HOT עד להכרעה בשאלה האם כוח לעובדים גייס לשורותיו שליש מעובדי החברה ולכן הוא הארגון היציג. הדיון בשאלת היציגות נקבע ל-10 לספטמבר, וב-HOT אומרים כי אין להם כוונה בכל מקרה לבצע תהלכי מיקור חוץ נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות