אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבוע כחול: מגה מתאוששת עם רווח תפעולי של 11 מיליון שקל צילום: תומריקו

רבוע כחול: מגה מתאוששת עם רווח תפעולי של 11 מיליון שקל

זאת למרות ירידה של 3.5% בהכנסות רשת הסופרמרקטים ברבעון השני - לקראת השקת התוכנית האסטרטגית החדשה; פעילות התדלוק והמסחר נפגעה בשל סיום האספקה לרשות הפלסטינית

29.08.2013, 15:13 | מיקי גרינפלד

רבוע כחול שבשליטת דודי ויסמן רשמה ברבעון השני נתונים מעודדים במגזר הסופרמרקטים, ואכזבה בתחום מתחמי התדלוק והמסחר. 

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות פעילות הסופרמרקטים ירדו ב-3.5% ל-1.59 מיליארד שקל, בהשוואה ל-1.65 מיליארד שקל בתקופה המקבילה - ירידה שנבעה בעיקר מסגירת 9 סניפים מפסידים. בה בעת, קבוע כחול רשמה במגזר זה מעבר לרוח תפעולי של 11 מיליון שקל, בהשוואה להפסד תפעולי של 3 מיליון שקל ברבעון המקביל. את פעילות הסופרמרקטים של רבוע כחול מובילה רשת מגה, ולצדה רשתות AM-PM ועדן טבע מרקט.

במקביל נפגעה משמעותית פעילות במגזר מתחמי התדלוק והמסחר: הרווח התפעולי ברבעון הסתכם ב-32.7 מיליון שקל, בהשוואה ל49.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה מייחסת את השינוי לרעה בהפסדי מלאי גבוהים ובהפסקת האספקות לרשות הפלשתינאית.

במגזר הנדל"ן נפגע משמעותית הרווח התפעולי, שירד ל-13.1 מיליון שקל, בהשוואה ל-58.7 מיליון שקל ברבעון המקביל - קיטון של 77%.

בחישוב של כלל פעילות הקבוצה רשמה רבוע כחול ברבעון השני ירידה של 8% בהכנסות ל-3.69 מיליארד שקל, בהשוואה להכנסות של 4 מיליארד שקל ברבעון המקביל. הירידה המשמעותית בהכנסות נרשמה מפעילות דור אלון. ה-EBITDA של הקבוצה הצטמצם ברבעון ל-92.7 מיליון שקל, בהשוואה ל-129.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה עברה הקבוצה להפסד של 55.8 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 15.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה.  

מוטי קרן מנכ"ל מגה מוטי קרן מנכ"ל מגה מוטי קרן מנכ"ל מגה

השבוע השיק מוטי קרן, מנכ"ל מגה קמעונאות, את האסטרטגיה חדשה של פעילות מגזר הסופרמרקטים, במסגרתה יהפכו סניפי מגה בול לסניפים בשם You, שתפעל כרשת דיסקאונט. בנסיון להתמודד עם רשתות הדיסקאונט הפרטיות, המציעות מחירים נמוכים מאלו שמציעה מגה בול, תצמצם הרשת את מספר המוצרים בסניפי You מכ־18 אלף מוצרים שונים לכ־8,000 מוצרים בלבד.

הצמצום במספר המוצרים שאותו צפויה הרשת לנקוט נועד בין היתר לסייע לרבוע כחול לצמצם עלויות תפעול, במידה שתאפשר לה לפעול ברווחיות גולמית של כ־21%, בדומה לזאת של רמי לוי. זאת בשונה מהרווחיות הגולמית המאפיינת את רשת חנויות מגה היום ונאמדת ב־26% מהמכירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות