אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנובה: מכירות הביצים, החלב והעופות הקפיצו את המכירות ב-5.1% צילום: עמית שעל

תנובה: מכירות הביצים, החלב והעופות הקפיצו את המכירות ב-5.1%

הסתכמו ב-3.59 מיליארד שקל במחצית השנה הראשונה של 2013. עם זאת, הרווח התפעולי ירד ב-10% ל-272.6 מיליון שקל - בעיקר כתוצאה מעלייה בהוצאות שיווק והשקות חדשות

29.08.2013, 15:10 | שי סלינס

אריק שור מנכ"ל תנובה, צילום: ענר גרין אריק שור מנכ"ל תנובה | צילום: ענר גרין אריק שור מנכ"ל תנובה, צילום: ענר גרין

מכירות תנובה במחצית השנה הראשונה של 2013 הסתכמו ב-3.59 מיליארד שקל, בהשוואה למכירות של 3.4 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. כך עולה מדוחות מבטח שמיר המחזיקה ב-20.7% מהון המניות של תנובה. העלייה של 5.1% במכירות תנובה מוסברת בעיקר מעלייה במכירות של מגזר הסחורות - חלב, ביצים ופטם.

הרווח הגולמי של תנובה הסתכם ב-970 מיליון שקל, שהינו בשיעור של 27% מהמכירות, לעומת רווח גולמי של  978 מיליון שקל המהווה שיעור של 28.6% מהמכירות בתקופה המקבילה אשתקד. הירידה בשיעור הרווח הגולמי נבעה, בעיקרה, מאיחור בעדכון מחירי מוצרי החלב שבפיקוח ביחס לעליית מחיר המטרה של החלב הגולמי.

 

הרווח התפעולי של תנובה הסתכם ב-272.6 מיליון שקל, בהשוואה לרווח תפעולי של 304.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הירידה נבעה בעיקר מירידה בשיעור הרווח הגולמי ומעלייה בהוצאות שיווק והשקות חדשות.

הרווח הנקי של תנובה הסתכם ב–216 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 931.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, הרווח בתקופה המקבילה נבע בעיקר מרווחי הון מימוש נכסי נדל"ן להשקעה.

דוחות אלו של תנובה מגיעות מספר ימים לאחר ההודעה של משרד החקלאות להכניס לפיקוח את מחירי הגבינה לבנה 5% ושמנת מתוקה 38%, ולהפחית את מחירם בשיעור ניכר. מדובר באיתות למחלבות, שנועד למנוע מהן העלאות מחירים עתידיות. ההמלצות גובשו לאחר ביצוע בדיקת רווחיות של תנובה שערך משרד החקלאות באמצעות רואה חשבון חיצוני ולאחר קבלת נתונים נוספים מהמחלבות. ההחלטה כפופה לשימוע ציבורי במסגרתו מוזמן כלל הציבור להעביר עמדות וטענות בעניין המלצות אלה.

מבטח שמיר מחלק דיבידנד

הפסד מבטח שמיר במחצית השנה הראשונה של השנה הסתכם ב-12.6 מיליון שקל, הנובע, בעיקר, מחלק החברה בתוצאות קבוצת תנובה, בניכוי הפסד בגין קבוצת ג'רביניה ומהפסד מירידת ערך השקעת החברה ב–ITS, זאת לעומת הפסד של 10.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בנוסף החליטה מבטח שמיר על חלוקת דיבידנד של 30 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות