אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: תמונות הפרופיל שלכם ישולבו אוטומטית ב"מאגר הביומטרי" של פייסבוק  צילום: ניצן סדן

דיווח: תמונות הפרופיל שלכם ישולבו אוטומטית ב"מאגר הביומטרי" של פייסבוק

הרשת החברתית מתכננת להזין את תמונות הפרופיל של המשתמשים אל תוך מאגר נתוני זיהוי הפנים שלה. החברה מבטיחה לנהוג בשקיפות אם וכאשר תחליט לעשות שימוש מסחרי במאגר

30.08.2013, 12:49 | ניצן סדן
פייסבוק צפויה לשלב את תמונות הפרופיל של 1.15 מיליארד משתמשיה במאגר נתוני זיהוי הפנים שהיא מפעילה. כך, לפי דיווח של סוכנות רויטרס שמסתמך על שינוי שביצעה החברה במדיניות השימוש במידע שברשותה.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי ארין איגן, מנהלת תחום הפרטיות בפייסבוק, השילוב של תמונות הפרופיל במאגר יאפשר לרשת החברתית לשפר את דיוק תכונת הצעת התיוג שמוצגת למי שמעלה תמונה חדשה, תעזור לגולשים לגלות מתי מישהו תייג אותם בתמונה ועוד.

זיהוי הפנים של פייסבוק, צילום: איי פי זיהוי הפנים של פייסבוק | צילום: איי פי זיהוי הפנים של פייסבוק, צילום: איי פי

איגן אמרה כי משתמשים שרואים בכך פגיעה בפרטיות יוכלו לנטרל אפשרויות התיוג האוטומטי ונתוניהם לא ייכללו במאגר של החברה. "האם ביכולתי לומר שלעולם לא נשתמש בטכנולוגיית זיהוי הפנים למטרות אחרות? בהחלט לא" אמרה. "אם נחליט להשתמש במידע למטרות אחרות, נמשיך לנהוג בשקיפות כלפי המשתמשים ולהעניק להם שליטה".

סוגיית ה"מטרות האחרות" מעוררת דאגה בקרב רגולטורים וארגוני הגנת פרטיות גולשים; מאגר נתוני הפנים של פייסבוק הוא משאב שחומדות חברות פרסום וסוכנויות מודיעין כאחד. מפרסמים יוכלו לבנות מודעות מתואמות אישית, לנטר את גלישת המשתמש ברשת ועוד. סוכנויות המודיעין יוכלו להיעזר במידע לאיתור מתנגדי משטר ופעילי טרור. 

רגולטורים בארה"ב ובאירופה דרשו מהרשת החברתית לחשוף איזה שימוש עושה החברה במאגר ונציב אבטחת מידע בגרמניה אף ביקש למחוק את נתוני אזרחי המדינה ממנו בשנה שעברה. עם חשיפת מערכת PRISM, כלי ניטור תעבורת הרשת שמפעילה ה-NSA, יתכן שנתונים ביומטריים אלה הועברו בעבר לסוכנות המודיעין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
תשובה ל7
באתר http://justdelete.me תוכל למצוא הסברים האם ניתן וכיצד למחוק חשבונות באתרים כמו פייסבוק תוכל לכתוב לתמיכה של פייסבוק ולשאול אותם האם אחרי כמה זמן החשבון נמחק אוטומטית. לצערי יתכן שהתשובה היא לעולם לא. הדרך הבטוחה מכל לדעתי היא להכנס לחשבון ולמחוק כל תמונה שם או להחליף אותה בתמונה לא נכונה, לחסום את התיוג בהגדרות הפרטיות ורק אחר כך למחוק את החשבון. אחר כך, להכנס לפייסבוק של חבר שלך ולבצע חיפוש ולנסות לחפש ולתייג את עצמך דרך אותו חבר. המאגר הביומטרי של פייסבוק הוא דוגמא למאגר שהתחיל בתור גימיק טכנולוגי והתרחב למימדים שמסכנים את הפרטיות של מאות מיליוני אנשים. אם ברצונך להמנע מהמאגר הביומטרי הישראלי, סרב להצטרף לפיילוט של משרד הפנים ותבקש תעודת זהות או דרכון מהסוג הישן. פרטים נוספים כאן http://no2bio.org
http://no2bio.org  |  01.09.13
לכל התגובות