אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד החינוך לא מסביר איפה הכסף להמשך יישום אופק חדש צילום: נועם מושקוביץ

משרד החינוך לא מסביר איפה הכסף להמשך יישום אופק חדש

חידוש ההסכם בין הסתדרות המורים למדינה כולל תוספות של 100 מיליון שקל, שלא מצויות בתקציב המשרד

31.08.2013, 23:44 | חן פונדק

יותר משבוע עבר מאז הכריזו הסתדרות המורים ומשרדי האוצר והחינוך כי הגיעו להבנות על המשך הסכם אופק חדש, הכולל כמה תוספות תקציביות. ואולם, למשרדי הממשלה עדיין אין תשובה לשאלה מהיכן יבוא הכסף.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסכם, כל הגננות יהיו זכאיות ל־36 שעות נוספות בשנה בדומה לשאר עובדי ההוראה בהסכם אופק חדש. מדובר בתשלום של 125% עבור כל שעה הנוספת לשעות העבודה, כמו יום הורים ומסיבות כיתה. עוד הוסכם על הוספת פעילויות לגננות כמו מפגשים אישיים וקבוצתיים עם ההורים תמורת תשלום.תוספת אחרת היא תשלום לבעלי תפקידים בחטיבות הביניים, כמו רכזי שכבה ורכזי מקצוע, כפי שנהוג בחטיבה העליונה.

שי פירון, צילום: אוראל כהן שי פירון | צילום: אוראל כהן שי פירון, צילום: אוראל כהן

הסכם אופק חדש נכנס לתוקף ב־2008 והסתיים החודש לאחר חמש שנים. משך ההסכם החדש, שלמרות ההכרזות טרם נחתם ופורסם, הוא שנתיים. שר החינוך שי פירון אמר בוועדת החינוך של הכנסת בשבוע שעבר כי עלות התוספות התקציביות בו היא 100 מיליון שקל, אך לא פירט על חשבון מה הן יבואו. לשאלת "כלכליסט" מאין יגיע התקציב לתוספות השיב משרד החינוך: "נוכל להתייחס לנושא רק כאשר התהליך יסתיים".

תקציב משרד החינוך הוא השני בגודלו מבין משרדי הממשלה - 42 מיליארד שקל בשנה לאחר קיצוץ של 500 מיליון שקל ברגע האחרון. סגן הממונה על התקציבים משה בר סימן טוב הסביר בוועדת הכספים שחצי מהקיצוץ יכוסה בצמצום שעות הלימוד של תלמידי כיתה ב' בכיתות קטנות, אבל טרם ברור איך ייעשה שאר הקיצוץ. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות