אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה מחפשת אתלון בקרב על השליטה באי.די.בי אחזקות? צילום: יריב כץ

מה מחפשת אתלון בקרב על השליטה באי.די.בי אחזקות?

החברה, הנסחרת בשווי של 3.5 מיליון שקל בלבד, דיווחה כי היא מעוניינת לרכוש אג"ח של אי.די.בי אחזקות ב־200 מיליון שקל ע"נ. במקביל המליץ דירקטוריון אי.די.בי פתוח לשחרר את 800 מיליון השקלים שהצטברו בחשבון הנאמנות, לנושי החברה

01.09.2013, 07:49 | גולן חזני

מי מתעניין באג"ח אי.די.בי אחזקות? קרב השליטה בפירמידת אי.די.בי, שנפתח מחדש בהחלטתו של השופט איתן אורנשטיין בשבוע שעבר, מושך אליו מתעניינים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

ביום חמישי דיווחה החברה הבורסאית אתלון, הנסחרת בשווי של 3.5 מיליון שקל בלבד, כי היא מעוניינת לרכוש אג"ח אי.די.בי אחזקות בהיקף של כ־200 מיליון שקל ע"נ. לשם כך הודיעה אתלון כי שכרה את שירותיהם של יועצים שיאתרו עבורה מחזיקי אג"ח שמוכנים למכור. אתלון מוכנה לשלם 0.7% ממנייתה עבור כל שקל ע"נ של אג"ח אי.די.בי אחזקות.

מניית אתלון נסחרת במחיר של 13 אג' אחרי שזינקה ביום חמישי ב־10%, כך שמדובר במחיר של כ־10 אג' לשקל ע"נ. זאת בעוד שהאג"ח נסחרות במחיר של פי 2.5–3. ייתכן שמטרת המהלך היא סימון מחזיקי האג"ח בחברה או ניסיון יצירת גוש חוסם בהצבעות נושים עתידיות. באי.די.בי טענו כי הופתעו מהמהלך, וכך גם בנציגות האג"ח. אתלון הוקמה ב־2007 על ידי אלוף פיקוד דרום לשעבר דורון אלמוג, והיא משקיעה בחברות סטארט־אפ בתחום הביטחון.

נוחי דנקנר. קרב השליטה נפתח מחדש, צילום: רויטרס נוחי דנקנר. קרב השליטה נפתח מחדש | צילום: רויטרס נוחי דנקנר. קרב השליטה נפתח מחדש, צילום: רויטרס

ובינתיים, נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות חוששת מנטישתו של אדוארדו אלשטיין. בכמה פגישות שנערכו עם אנשי הצוות שלו נעשו ניסיונות להבהיר כי הצעת אלשטיין היא ההצעה המועדפת על הנציגות, וספק אם ינוהל מו"מ עם גורם אחר.

במקביל המליץ דירקטוריון אי.די.בי פתוח לשחרר את הכספים מחשבון הנאמנות שהוקם על ידי ביהמ"ש לנושי החברה, ושבו הצטברו כ־800 מיליון שקל. החברה הסבירה כי אין מניעה לשלם תשלומים אלה שכן החברה סולבנטית. ההחלטה של הדירקטוריון זכתה להתנגדות מיידית מצד בנק הפועלים, שהודיע לביהמ"ש כי הוא חושש שהחברה תיקלע לחדלות פירעון ואז לא ייוותר כסף לנושים האחרים. עם זאת, ההחלטה של הדירקטוריון לא סיפקה את השופט אורנשטיין, שכן היא היוותה רק הבעת דעה על התהליך בעוד הוא דרש החלטה ממשית. אורנשטיין הורה לדירקטוריון לקבל החלטה נוספת ולהעבירה אליו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות