אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבוקר: הממשלה תתבקש לאשר את מינויה של דורית סלינגר צילום: עמית שעל

בבוקר: הממשלה תתבקש לאשר את מינויה של דורית סלינגר

אם יאושר מינויה לממונה על שוק ההון, תוכל סלינגר להתחיל מיד בתפקיד. ועדת המינויים דחתה את הביקורת על חוסר ניסיונה

31.08.2013, 21:01 | חן פונדק

מינויה של דורית סלינגר לממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון באוצר יובא מחר לאישור הממשלה. המינוי צפוי להיכנס לתוקף באופן מיידי. היועץ המשפטי לממשלה, היועצים המשפטיים של האוצר ונציבות שירות המדינה מסרו כי אין מניעה לאישור המינוי.

גם ועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה, הדנה במינויים לתפקידי ניהול בכירים הקבועים בחוק, הכשירה את המינוי. הוועדה קבעה כי אמנם "קיימים נושאים הקשורים למשרה שהמועמדת חסרה בהם ניסיון משמעותי, אולם לפי התרשמותנו ניכר כי היא מצויה בעולמות התוכן הרלבנטיים ויש לה הכלים, הכישורים והתכונות להשתלב במלוא היקפם".

דורית סלינגר, צילום: עמית שעל דורית סלינגר | צילום: עמית שעל דורית סלינגר, צילום: עמית שעל

על הכוונה למנות את סלינגר לממונה על שוק ההון נמתחה ביקורת לאור חוסר ניסיונה בנושא הפנסיה, אחד הנושאים המרכזיים שבהם עוסק אגף שוק ההון. הוועדה לא ייחסה לסוגיה זו משקל רב, וקבעה כי ניסיונה של סלינגר מול חברות שונות במגזר העסקי "יהיה לה לעזר בהתמודדות עם סוגיות שונות העומדות לפתחו של האגף". עוד קבעה כי היא "מוצאת לנכון לציין את החשיבות שבמינוי נשים לתפקידים בכירים בשירות המדינה ובכלל".

הוועדה לא התייחסה לביקורת, שלפיה כאשר שימשה סלינגר כמנכ"לית חברת הדירוגS&P מעלות ב־2008 היא לא זיהתה בזמן את משבר האשראי. במקום זאת הדגישה הוועדה כי סלינגר עסקה בייצוב החברה כאשר ברקע היה קיים המשבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות