אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית טמרס תובעת מיליונים מפויו זבלדוביץ' צילום: יובל חן

בלעדי לכלכליסט

מנכ"לית טמרס תובעת מיליונים מפויו זבלדוביץ'

יודפת הראל בוכריס טוענת כי זבלדוביץ' התחייב לשלם לה בונוס על עסקאות שהובילה עבורו בישראל. עו"ד אלי זוהר יגשר בין השניים

01.09.2013, 07:04 | גולן חזני

סכסוך מפתיע פרץ לאחרונה בין המיליארדר פויו זבלדוביץ' לבין מנכ"לית העסקים שלו בקבוצת טמרס (Tamares) בישראל יודפת הראל בוכריס. ל"כלכליסט" נודע כי הראל בוכריס תובעת מזבלדוביץ' לשלם לה מענקים שהתחייב להם, לטענתה, בכתב, בעיקר על רקע הרווח האדיר שרשם בעסקת המכירה של קניוני בריטיש ישראל למליסרון של ליאורה עופר.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה, שבוצעה לפני כשנה וחצי תמורת 1.7 מיליארד שקל, הניבה לזבלדוביץ', על פי הערכות, רווח של 300–400 מיליון שקל. ככל הידוע, זבלדוביץ' לא מוכן לשלם וטוען כי הראל בוכריס הסבה לו הפסדים ונקטה תרבות ארגונית ראוותנית שיצרה לקבוצה הוצאות מיותרות. בטמרס סירבו להגיב.

יודפת הראל בוכריס, צילום: שוגר דיוויד יודפת הראל בוכריס | צילום: שוגר דיוויד יודפת הראל בוכריס, צילום: שוגר דיוויד

בין הצדדים נערכה בחודשים האחרונים חלופת מכתבים, וכל אחד מהם הצטייד בעורך דין. זבלדוביץ', שהונו נאמד ב־2 מיליארד ליש"ט ואשר נמנה עם עשירי בריטניה, שכר את שירותיה של עו"ד ארנה לין, המומחית בדיני עבודה, ואילו הראל בוכריס שכרה את שירותיו של עו"ד מיקי צלרמאייר. ל"כלכליסט" נודע כי אחרי שהמגעים השקטים נכשלו, הסכימו שני הצדדים לקיים הליך גישור, ומי שנבחר לנהל אותו הוא עו"ד אלי זוהר, שיחל לדון בתיק ביום שלישי הקרוב.

הראל בוכריס טוענת לחוב של כ־1.5 מיליון דולר, שהם 80% מהחוב המקורי; זבלדוביץ' כבר שילם, לטענתה, 20% ממנו ואת היתרה הוא מסרב לשלם. מקורבים לחברה טוענים כי יש מענקים שלא שולמו ליתר העובדים בחברה, אולם לגרסה זו אין אישור כרגע, וממילא יתר העובדים, חמישה־שישה במספר, לא החלו שום הליך נגד זבלדוביץ'.

קבוצת טמרס מחזיקה ב־16.9% ממניות כנפיים וכך שותפה בשליטה באל על עם משפחת בורוביץ. בבעלותה שישה מלונות גדולים ברחבי הארץ, ובהם גולדן טוליפ בים המלח ודניאל בהרצליה. בתחום התקשורת מחזיקה הקבוצה בחברת ביקום, שפרסה כבל תת־ימי המחבר בין האינטרנט הישראלי לאירופה. עוד בבעלות הקבוצה אחזקות בחברות הייטק שונות.

פויו זבלדוביץ פויו זבלדוביץ' פויו זבלדוביץ

הראל בוכריס היא שעמדה מאחורי מכירת האחזקות בבריטיש ישראל למליסרון, לטענתה, ונראה כי הדרישה שלה נובעת קודם כל מבונוס על עסקה זו, אולם גם מעסקאות אחרות שלדבריה הניבו לזבלדוביץ' בארץ רווחים של כמעט 800 מיליון שקל. הראל בוכריס ממשיכה כרגע בעבודתה בטמרס כרגיל.

הראל בוכריס מונתה למנכ"לית טמרס ב־2006. שם הכירה גם את בעלה היום, פנחס בוכריס. ב־2006 עזב בוכריס את טמרס לטובת תפקיד מנכ"ל משרד הביטחון, והראל החליפה אותו. בוכריס עזב לפני כשלושה חודשים את חברת בזן, שאותה ניהל, עם מענק של 8 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות