אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העוקץ הניגרי, הדור הבא: אני חייל אמריקאי בודד, התשלחי לי כסף? צילום: cc-by d70focus

העוקץ הניגרי, הדור הבא: אני חייל אמריקאי בודד, התשלחי לי כסף?

אם ובת מארה"ב הורשעו בהונאת עוקץ בהיקף של מיליון דולר ויישלחו לכלא ל-12 ו-19 שנה. הן התחזו לחיילים אמריקאים שמשרתים מעבר לים וניצלו את טוב ליבן ותמימותן של נשים בודדות באתרי היכרויות

01.09.2013, 16:46 | עומר כביר

אם ובת מקולרדו שהיו חלק מעוקץ מקוון בהיקף של מיליון דולר נידונו לעונשי מאסר של בין 12 ל-19 שנה - כך הודיע בשבוע שעבר התובע הכללי של קולרדו בהודעה לעיתונות.

קראו עוד בכלכליסט

השתיים, קרן ואסר (63) ובתה טרייסי (42) הורשעו בהוצאת כספים במרמה מ-374 קרבנות מ-40 מדינות.

לפי דיווח של אתר The Register, הוואסריות איתרו נשים ברשתות חברתיות ובאתרי היכרויות תוך התחזות לחיילים אמריקאים שמוצבים באפגניסטן. הן ביקשו מכל קורבן לשלוח להן עשרות אלפי דולרים במטרה לרכוש טלפון לווייני, לשלם במכס או לממן הוצאות נסיעה.

ההונאה המקוונת משתכללת, צילום: cc-by d70focus ההונאה המקוונת משתכללת | צילום: cc-by d70focus ההונאה המקוונת משתכללת, צילום: cc-by d70focus

השתיים פעלו במסגרת כנופיה שמושבה בניגריה והעבירה סכומים קטנים בשירותים כמו ווסטרן יוניון, בעוד שהוואסריות גויסו על מנת לפתוח חשבונות בנק ששימשו להעברת סכומים גדולים יותר. השתיים, שהיו למעשה "הקופות" של הכנופייה, קיבלו יותר ממיליון דולר מהקרבנות השונים ותיעלו את הכסף למארגני ההונאה בניגריה תוך שהן גוזרות עמלה בסך כ-10%.

שוברות את החוק, שוברות לבבות

לפי כתב האישום לפחות במקרה אחד אף השתמשה טרייסי ואסר בבתה הקטינה לצורך תיעול הכסף, כיוון שיכולתה להעביר כספים באמצעות ווסטרן יוניון הוגבלה. בסך הכול, הקימו השתיים 68 חשבונות בנק תוך שימוש ב-24 זהויות בדויות.

ואסר הבת נידונה ל-19 שנות מאסר בפועל, ארבע מהן על כך שהמשיכה להעביר כספים גם לאחר שהוגש נגד כתב אישום, בעוד שוואסר האם נידונה ל-12 שנות מאסר. “לא רק שצוות האמא-בת הזה שבר את החוק, הוא גם שבר לבבות בכל העולם", אמר התובע הכללי של קולרדו, ג'ון סאת'רס. “גזרי הדין הקשוחים הולמים את הפשעים חסרי-המצפון שהן ביצעו בשם האהבה וצבא ארה"ב". ככל הנראה שמארגני העוקץ עצמם עדיין פעילים.
 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות