אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל העיזבון של סמי שמעון תובע 6.8 מיליון שקל מאלמנתו

מנהל העיזבון של סמי שמעון תובע 6.8 מיליון שקל מאלמנתו

השופט בדימוס גל גוטזגן הגיש תביעה נגזרת נגד אלמנתו של איש העסקים ונגד יכין־חק"ל. לטענתו, האלמנה עשתה בכספי החברה כבשלה, ונעזרת בנהג צמוד ושתי מזכירות

02.09.2013, 07:04 | ענת רואה

מנהל העיזבון של איש העסקים סמי שמעון, השופט בדימוס גל גוטזגן, תובע 6.8 מיליון שקל מאלמנתו של שמעון, אנג'לה שמעון. גוטזגן הגיש אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לאישור תביעה נגזרת נגד חברת יכין־חק"ל, שהיתה בשליטת שמעון, ונגד אלמנתו, בטענה שהיא עושה בכספי החברה כבשלה ומשתמשת במשאביה בניגוד לדין.

קראו עוד בכלכליסט

סמי שמעון, שנפטר ב־2009, הותיר אחריו עיזבון המוערך בכ־100 מיליון דולר. אולם כעבור ארבע שנים, חלוקת הרכוש רחוקה מסיום. לפני כמה שבועות ביקשה בתו של שמעון, אלכסנדרה, להדיח את גוטזגן מתפקידו בטענה דומה, שלפיה הוא מקיים אורח חיים ראוותני על חשבון העיזבון ומעכב את חלוקת הכספים, בהתאם לצוואה.

סמי שמעון (מימין) ואלמנתו אנג סמי שמעון (מימין) ואלמנתו אנג'לה סמי שמעון (מימין) ואלמנתו אנג

בתביעה שהגיש גוטזגן באמצעות עו"ד יוסי בנקל, הוא טוען כי שמעון מכהנת כאחת מבין שישה דירקטורים ביכין־חק"ל, ואף שאינה נושאת בכל תפקיד ביצועי בחברה המצדיק ולו לכאורה הוצאות אלו, היא יצרה הוצאות של מיליוני שקלים. בכלל זה, נטען כי שמעון משתמשת באופן קבוע בלשכה רחבת ידיים, ברכב מנהלים יוקרתי מסוג אאודי A8 ובשירותיהם של עובדי החברה לרבות רואי חשבון, יועצים משפטיים, שתי מזכירות אישיות ונהג צמוד, והכל על חשבון החברה.

גוטזגן הוסיף כי הוא חושד ש"הוצאות המשיבה, המשולמות מתוך קופת החברה, מדווחות לרשויות המסים כהוצאות של החברה, על כל המשתמע מכך".

עו"ד שי רייכר ממשרד יגאל ארנון, שמייצג את אנגל'ה שמעון, מסר בתגובה: "מדובר בהליך מגוחך ומופרך של מנהל העיזבון, אשר נגדו הועלו טענות קשות במסגרת הליכים משפטיים בדבר ניהול כושל ובזבזני של העיזבון. מדובר בטענות חסרות שחר ודיבתיות. מנהל העיזבון יודע היטב כי מלבד היותה של אנג'לה שמעון דירקטורית בקבוצת החברות, היא עובדת בקבוצת החברות באופן קבוע, ובמסגרת זו עושה שימוש במשאבי החברות כפי שהוקצו עבורה בדין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות