אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיעור הזכאים לבגרות לפי יישובים: כוכב יאיר עקף את שוהם צילום: טל שחר

שיעור הזכאים לבגרות לפי יישובים: כוכב יאיר עקף את שוהם

הוד השרון, קרית אונו ורעננה -בין 5 הישובים המובילים בזכאות לבגרות בתשע"ב. בתחתית הרשימה: ירכא, ג'סאר א זרכא, ביתר עילית, בני ברק ומודיעין עלית

01.09.2013, 21:56 | חן פונדק
כוכב יאיר, שוהם, הוד השרון, קרית אונו ורעננה - אלה 5 הישובים שבהם הזכאות לבגרות מתוך הלומדים לכיתה י"ב היתה הגבוהה ביותר בשנת הלימודים תשע"ב (2011-2012). ירכא, ג'סאר א זרכא, ביתר עילית, בני ברק ומודיעין עלית הם היישובים בעלי אחוז הזכאות הנמוך ביותר מבין הלומדים. כך עולה מהנתונים שפרסם היום משרד החינוך.

הממוצע הארצי של אחוז הזכאים לבגרות - 62.4%, צילום: טל שחר הממוצע הארצי של אחוז הזכאים לבגרות - 62.4% | צילום: טל שחר הממוצע הארצי של אחוז הזכאים לבגרות - 62.4%, צילום: טל שחר

הממוצע של אחוז הזכאים לבגרות עמד בתשע"ב על 62.4%. אחוז הזכאות לבגרות מתוך בני הנוער שלמדו י"ב בתשע"ב בכוכב יאיר עמד על 90.17% ובשוהם 88.16%. בכך עקפה כוכב יאיר את שוהם, שהיתה המוליכה בשנת הלימודים תשע"א.

במודיעין עילית אחוז הזכאות עמד בתשע"ב על 9.05% ובבני ברק על 10.12% - עבור השתיים מדובר בירידה בזכאות משנת תשע"א.

משרד החינוך מתנגד לטבלאות של הישגי חינוך לפי יישובים, אולם הערב פרסם בעצמו את הנתונים, לאחר שאלה דלפו החוצה על ידי השלטון המקומי.

שר החינוך שי פירון אמר בוועדת חינוך שבוע שעבר כי אין זה מפתיע כל פעם מחדש שמכבים-רעות עוקפת את אופקים, אולם פרסום הנתונים דווקא טומן בחובו כמה הפתעות.

כך למשל בכפר בית ג'ן, הנמצא ב"מדד טיפוח" נמוך ולכן מקבל תוספות תקציבים ממשרד החינוך עמד אחוז הזכאות לבגרות בתשע"ב על 85.13%, שיפור של 15.7% משנת הלימודים הקודמת לכן. בנוסף לבית ג'ן הראו קפיצה של מעל 15% באחוז הזכאים לבגרות - קרית עקרון שעלתה ל-63%, ונחף ל-68%. לעומת זאת עספיא, ג'סר א זרקא וערערה הראו הידרדרות של כ-10% באחוז הזכאים לבגרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות