אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח קלפרס: עליות בתשואות קרנות הון הסיכון הישראליות

דו"ח קלפרס: עליות בתשואות קרנות הון הסיכון הישראליות

קרן הפנסיה הגדולה בעולם דיווחה על תשואות חיוביות קלות בקרנות הון הסיכון הישראליות בהן היא מושקעת. מיעוט האקזיטים בקרנות מנע שינויים מהותיים בהחזרים

02.09.2013, 12:56 | מאיר אורבך
קלפרס, קרן הפנסיה של עובדי מדינת קליפורניה, פירסמה את הדו"ח הרבעוני שלה, המסכם את התשואות בקרנות הישראליות בהן היא מושקעת נכון לסוף הרבעון הראשון של 2013. תוצאות הרבעון האחרון שמרו על סטטוס קוו וכמעט שלא נרשמו שינויים בהחזרי הקרנות, ככל הנראה כתוצאה ממספר מועט של אקזיטים בקרנות שבהן היא מושקעת ושיכלו ליצור השפעה על ההחזרים.

קראו עוד בכלכליסט

קלפרס השקיעה עד היום בקרנות הון סיכון ישראליות למעלה מ-80 מיליון דולר. בין הקרנות בהן השקיעה ניתן לציין את פיטנגו, כרמל ו-JVP שעדיין פעילות עם השקעותיהן. קרנות אחרות שכבר סיימו את דרכן ושקיבלו השקעה מקלפרס היו של יזראל סיד, אייפקס ואחרות.

קרן פיטנגו קיבלה 25 מיליון דולר מקלפרס השנה, צילום עמית שעל קרן פיטנגו קיבלה 25 מיליון דולר מקלפרס השנה | צילום עמית שעל קרן פיטנגו קיבלה 25 מיליון דולר מקלפרס השנה, צילום עמית שעל

קלפרס היא קרן הפנסיה הגדולה בעולם ומנהלת מעל ל-250 מיליארד דולר. הקרן השקיעה בפיטנגו 25 מיליון דולר בקרנות השלישית והרביעית של הקרן הישראלית, כאשר בשתיהן לא נרשם שינוי בתשואות.

כרמל ונ'צרס מקבוצת ויולה רשמה תשואה של 10.4% ברבעון הראשון של 2013, עליה קלה לעומת עליה של 9.9% ברבעון המקביל ב-2012. בשאר הקרנות של כרמל לא נרשם שינוי משמעותי. קרן הון הסיכון הירושלמית JVP של הקרן רשמה תשואה של 3.2% בדומה לתשואה של הרבעון הקודם.

אוורגרין הישראלית רושמת בקרן החמישית שלה תשואה שלילית של 5.2%. קרן גיזה 5 רושמת החזר תשואה פנומנלי של 35.6% על ההשקעה של קלפרס בקרן בעיקר בזכות ההשקעה בחברת Xtreme IO אשר הניבה לקרן החזרים גבוהים בעקבות מכירתה ל-EMC ב-450 מיליון דולר.

קרן הפנסיה של עובדי מדינת קליפורניה מנהלת כיום למעלה מ-250 מיליארד דולר , ונחשבת לקרן הפנסיה הגדולה בעולם. הקרן ייצרה מאז תחילת השקעותיה ב-1990 בהון סיכון ובקרנות הפרייבט אקוויטי רווחים של 24 מיליארד דולר לקלפרס. קלפרס בתקופה האחרונה משנה את מודל ההשקעות שלה בקרנות הון סיכון ומתמקדת בקרנות גדולות בלבד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות