אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד חתם על צו להפחתת המכס על שימורי טונה צילום: אופיר יעקובי

לפיד חתם על צו להפחתת המכס על שימורי טונה

כיום עומד שיעור המכס על 12% בתוספת לתשלום של 3.51 שקל לק"ג טונה בשימורים. המהלך שיכנס לתוקף בחודש נובמבר יפחית באופן הדרגתי את שיעור המכס לשיעור של 12% תוך שלוש שנים

02.09.2013, 14:24 | הדר קנה

שר האוצר, יאיר לפיד, חתם בסוף השבוע על צו המפחית את שיעורי המכס החלים ביבוא שימורי טונה במהלך הדרגתי עד לשיעור של 12% בלבד. ההפחתה במכס תיכנס לתוקף החל מה-1 לנובמבר 2013.

כיום שיעור המכס עומד על 12% + 3.51 שקל לק"ג. המהלך ההדרגתי נועד לאפשר לענף המקומי להסתגל לשינוי. ההפחתה כאמור תעשה במהלך הדרגתי, על פני השנים 2013 עד 2016, כך שבסוף התהליך יעמוד שיעור המכס על 12% בלבד.

לפיד. חתם על הצו, צילום: עמית שעל לפיד. חתם על הצו | צילום: עמית שעל לפיד. חתם על הצו, צילום: עמית שעל

ההחלטה נעשתה בהתאם להמלצות הצוות לבחינת רמת התחרותיות והמחירים בתחום מוצרי המזון והצריכה – "ועדת קדמי". מטרת הפחתת שיעור המכס על שימורי טונה היא לחולל הפחתת מחירים אפקטיבית לצרכן הסופי ולהגביר את התחרות בשווקים המקומיים.

יש לציין כי עוד בקדנציה של שר האוצר הקודם יובל שטייניץ דנו בנושא הפחתת המכסים בהתאם להמלצות קדמי. עם זאת, באותה תקופה טענו החברות המקומיות כי צעד זה יוביל לפגיעה משמעותית בתעשיית אריזות הטונה ולפיטוריהם של מאות עובדים.

יצרנית שימורי הטונה ויליגר תעשיות אף עתרה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להעביר לעיונה את המידע ששימש כבסיס לצורך קבלת המלצות ועדת קדמי על הורדת המכסים על יבוא שימורי טונה לישראל.באותה תקופה יצאו להפגין עובדי תעשיית הטונה המקומית מהמפעלים: סטרקיסט, ויליגר, פילטונה, פרי הגליל ושימורי המרכז, כולם ממוקמים בישובי הפריפריה וטענו כי הפחתת המכסים תביא לסגירת מפעלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
ועדת קדמי שיקרה את השרים
ועדת קדמי שיקרה את השרים בהמלצותיה, אין ולא היה מכס של 30% על שימורי טונה המכס היה 21% כאשר באירופה הוא עומד על 24% ובארה"ב על 35% לטונה בשמן מנתונים שנמצאו מתברר כי ועדת קדמי קידמה לכאורה אינטרסים צרים של יבואן ו/או יבואנים אינטרסנטים מסיבות שרק הדמיון הלא כל כך פרוע יכול לשער
אוהב עמו  |  02.09.13
10.
מוצרים ישראלים טובים אינם זקוקים להגנת הממשלה.
ולמוצר ישראלי לא איכותי - העם לא זקוק. לא מפחיד אותי אם יפטרו אלפים . העיקר שלא צריך להנשים את המפעלים שלהם שאינם עומדים בתחרות. ולכל הלועגים לשר האוצר אני פשוט בז ! הוא בתפקיד רק 7 חודשים . למצב הכלכלי הנוכחי לא הוא אחראי אז כדאי שתסתמו את הפה שלכם ( בעגה מרוקאית ).
ביקי , רמלה  |  02.09.13
לכל התגובות