אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עונשו של הבכיר ברשות המסים דוד ואנונו בפרשת שוחד נותר על כנו צילום: אוראל כהן

עונשו של הבכיר ברשות המסים דוד ואנונו בפרשת שוחד נותר על כנו

כך החליט ביהמ"ש המחוזי ת"א, לאחר שהתיק חזר אליו לדיון נוסף. ואנונו הורשע בכך שבמסגרת תפקידו, קיבל שוחד מיוחאי יעיש, אמרגנו של הזמר קובי פרץ וכן מאנשים נוספים

02.09.2013, 17:31 | הדר קנה

השופט דוד רוזן מבית המשפט המחוזי בתל אביב הותיר את הרשעתו של דוד (דודו) ואנונו, לשעבר בכיר ברשות המסים שהורשע ספטמבר האחרון בפרשת שוחד שכונתה 'פרשת רשות המסים 2'. זאת למרות תלונות מצד ואנונו כי 13 ארגזים הקשורים לחקירתו לא הגיעו לעורכי הדין שיצגו אותו וכן טענות על כך שעד המדינה בפרשה יוחאי יעיש שיקר בעדותו לדברים הנוגעים ללקוחו קובי פרץ (יעיש הוא אמרגנו-ה.ק).

קראו עוד בכלכליסט

 בשל סיבות אלו פנה ואנונו לעליון והתיק הוחזר לדיון נוסף בבית המשפט המחוזי.

דוד ואנונו בהארכת מעצרו (ארכיון), צילום: אוראל כהן דוד ואנונו בהארכת מעצרו (ארכיון) | צילום: אוראל כהן דוד ואנונו בהארכת מעצרו (ארכיון), צילום: אוראל כהן

בספטמבר 2011 ואנונו הורשע על-ידי השופט דוד רוזן בכך שבמסגרת תפקידו הבכיר ברשות המסים, פעל להיטיב עם משלמי מסים שונים תמורת שוחד, ובין היתר לעד המדינה בתיק, יוחאי יעיש, אמרגנו של הזמר קובי פרץ. בסך הכל הורשע ואנונו בלקיחת שוחד של 300 אלף שקל, עבירה של שיבוש מהלכי משפט, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירה על פקודת מס הכנסה כשלא הצהיר על 300 אלף שקל שאותם קיבל כשוחד מיעיש.

באוקטובר 2011 הגיש ואנונו ערעור על פסק הדין לבית המשפט העליון. בערעורו טען ואנונו נגד הרשעתו על סמך אמונות וסברות של עד המדינה. לטענתן: "עד המדינה המציא סיפור אשר יש בו כדי לקדם את האינטרסים האישיים שלו ולהוציא את עצמו כקרבן סחיטה בפרשה, ובית המשפט מקבל את סיפורו בידיים מושטות ומאמץ אותו לחיקו".

וגם טען לעניין העונש שהוטל עליו, כי ביקש להרחיב את גבולות הענישה.

בהכרעת הדין שניתנה היום (אתר) קבע השופט רוזן שעדותו של יעיש לא התערערה בנוגע לואנונו, למרות ששיקר בנוגע לפרץ. עוד קבע כי העתק מהחומרים שהיו בארגזים נמצאו בחומר החקירה וכי הם לא היו קשורים לנושאי המשפט וכן להגנתו של ואנונו ולכן לא היה בהם כדי להשליך על הגנתו. מכן קבע השופט: "המוצגים שהגישה ההגנה עם השבת התיק לדיון בבית המשפט אין בהם ולו במעט, במארג הראיות שנתגבש כנגד הנאשם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות