אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורית סלינגר לא תטפל באקסלנס והפניקס צילום: עמית שעל

דורית סלינגר לא תטפל באקסלנס והפניקס

סלינגר הקימה חברה המספקת שירותים פיננסים ושירותי בנקאות השקעות המלווה חברות בגיוסי מימון, שהעניקה שירותי ייעוץ וליווי לפרויקטים מקבוצת דלק

03.09.2013, 07:49 | חן פונדק
הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון הנכנסת דורית סלינגר לא תעסוק בנושאים הקשורים בחברות אקסלנס והפניקס בחצי שנה הקרובה. כך עולה מהסכם ניגוד העניינים שעליו חתמה סלינגר.

סלינגר הקימה לפני שנתיים חברה המספקת שירותים פיננסיים ושירותי בנקאות השקעות והמלווה חברות בגיוסי מימון. בשנתיים הללו העניקה שירותי ייעוץ וליווי לפרויקטים מקבוצת דלק. סלינגר ציינה בהסדר ניגוד העניינים כי שירותים אלו לא נגעו לחברות בקבוצת דלק המפוקחות בידי הממונה על שוק ההון, אולם בהסדר שעליו חתמה היא מתחייבת להימנע מלטפל בנושאים שלהם יש השפעה ישירה על קבוצת דלק, על בעלי השליטה בה או על גופים שבשליטתה, ובהם חברת הביטוח הפניקס ובית ההשקעות אקסלנס.

דורית סלינגר, צילום: עמית שעל דורית סלינגר | צילום: עמית שעל דורית סלינגר, צילום: עמית שעל

כמו כן סלינגר תתפטר מהתפקידים שבהם היא משמשת כיום: לאחר שסיימה באפריל 2011 לשמש כמנכ"לית חברת

מעלות S&P, מאז 2012 היא דירקטורית בחברת חילן הפועלת בתחום הטכנולוגיה ושירותי המידע; בחברת מליסרון שבשליטת יולי עופר העוסקת בנדל"ן; ובפרוקוגניה שעוסקת בתחום הביוטכנולוגיה.

בנוסף, סלינגר חברה בוועדת השקעות בקרן אלטו שמבצעת השקעות בחו"ל בתחום הנדל"ן, בוועדה לבדיקת מינויים בחברות ממשלתיות ובתאגידים ציבוריים, ומומחית מטעם בית המשפט לעניין הסדרי הנושים המתנהלים בחברת מעין ונצ'ורס.

בשנתיים הקרובות לא תעסוק סלינגר בנושאים שישפיעו באופן ישיר על אחד מהגופים שבהם הו עסקה, אלא באישור היועץ המשפטי למשרד האוצר. כמו כן, בשנה הקרובה תידרש סלינגר לאישור היועץ המשפטי לעיסוק בנושאים שמשפיעים מהותית על בעלי השליטה בגופים שבהם היתה דירקטורית.

מתוקף תפקידה החדש סלינגר תהיה חברה בוועדת הסדרי החוב שבראשה עומדת מנכ"לית משרד האוצר יעל אנדורן. אנדורן עצמה חתמה גם היא על הסדר ניגוד עניינים עם כניסתה לתפקיד, ולפיו היא לא תעסוק בנושאים הקשורים לחברות בזן, כיל ואל על שבהן כיהנה כדירקטורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות