אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דמי הניהול בפנסיה: גם אתם פראיירים? צילום: שאטרסטוק

דמי הניהול בפנסיה: גם אתם פראיירים?

אדם בן 32 שמשתכר 10,000 שקל יכול לחסוך 170 אלף שקל אם יפחית דמי הניהול. היכנסו למחשבון של "כלכליסט" בשיתוף עם FeeX ובדקו אם אתם משלמים יותר מדי

06.09.2013, 14:55 | כלכליסט
אדם בן 32 שמשתכר 10,000 שקל בחודש והחל לחסוך בגיל 28, נשוי פלוס ילד, ישלם 316 אלף שקל בדמי ניהול במהלך השנים עד הפרישה. אם הוא יפחית את דמי הניהול בהתאם לשיעור שמשלמים אנשים בעלי מאפיינים פיננסיים דומים לשלו, הוא יוכל לחסוך כ-170 אלף שקל במהלך השנים.

"כלכליסט" משיק בשיתוף פעולה עם FeeX מחשבון דמי ניהול  המשווה את דמי הניהול שאתם משלמים עם דמי ניהול של אנשים עם פרופיל פיננסי דומה.

למחשבון לחצו כאן

אם אותו עובד מפקיד 1,833 שקל אחת לחודש לקרן פנסיה, כבר יש לו 100 אלף שקל צבורים בקרן. הוא נמצא במסלול ביטוח כללי ומשלם דמי ניהול של 0.5% מסך הנכסים וכן עמלת הפקדה חודשית של 6%. בבדיקה שערכה FeeX נמצא שישנם אנשים בעלי מאפיינים פיננסיים דומים שמשלמים דמי ניהול של 0.25% ועמלת הפקדה חודשית של 2%. אם הוא יפנה לקרן ויוריד את דמי הניהול לפי מה שהוא יודע שאחרים משלמים הוא ישלם רק 147,904 שקל דמי ניהול לאורך השנים.

מדד הפראיירים, צילום: שאטרסטוק מדד הפראיירים | צילום: שאטרסטוק מדד הפראיירים, צילום: שאטרסטוק

"מעטים מודעים לכך ששיעור דמי הניהול על החיסכון שלנו לפנסיה יכול להגיע לכדי שליש מכלל החיסכון. מתברר שלעתים בשיחת טלפון אחת או באמצעות משלוח מייל, ניתן לחסוך אלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים בדמי הניהול ובכך למקסם את החסכונות שלנו", אומר עירן בלומברג, מנהל פעילות ישראל ב-FeeX.

בשנת 2012 חברות הביטוח גבו 3 מיליארד שקל בדמי ניהול מכל אפיקי החיסכון ארוך הטווח. בתי ההשקעות העיקריים גבו כ-640 מיליון שקל נוספים בדמי ניהול.

בקרן השתלמות לדוגמה, יכול אדם בן 32 עם משכורת של 10,000 שקל בחודש אשר החל לחסוך בגיל 28, לחסוך לאורך עשר שנים כמעט 11,000 שקל אם יפחית את דמי הניהול. אותו אדם מפקיד אלף שקל בחודש לקרן השתלמות וכבר יש לו 50 אלף שקל בקרן. דמי הניהול שהוא משלם עומדים על 1.6%. בבדיקה נמצא שישנם אנשים בעלי מאפיינים פיננסים דומים שמשלמים דמי ניהול של 0.7%. סך דמי הניהול שהוא צפוי לשלם ב-10 השנים הבאות הוא 19,662 שקל. אם יפחית את דמי הניהול ישלם רק 8,906 דמי ניהול. הסכום שירוויח הוא 12,647 שקל שכן על דמי הניהול שייחסכו יש גם תשואה בתקופה זו.

בקופת גמל, אדם שמפקיד 1,833 שקל אחת לחודש ויש לו כבר 100 אלף שקל בקופה. הוא משלם 1.1% דמי ניהול מסך הנכסים וכן עמלת הפקדה חודשית של 4%. אנשים בעלי מאפיינים פיננסיים דומים משלמים דמי ניהול של 0.55% ועמלת הפקדה חודשית של 2%. אם ימשיך לשלם את העמלות הנוכחיות ב-35 שנים הבאות עד לפרישה סך דמי הניהול שישלם יגיע ל-302,139 שקל. אם, לעומת זאת, יפנה לקופה ויוריד את דמי הניהול, הוא יחסוך לאורך 35 השנים 123,843 שקל שיוותרו בחשבונו, וישלם למעשה רק 178,296 שקל דמי ניהול. למעשה, הסכום שירוויח בהוספת התשואה על דמי הניהול שייחסכו הוא 210,291 שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
בפיקס מפספסים בגדול
בפיקס מפספסים ושוכחים שהמוצרים הפנסיונים והפיננסיים זה לא ״מחשב מסלול מחדש״. בתי השקעות והיצרנים ממש לא מתרגשים. הסכמים ללקוחות תלויים בהרבה גורמים. נראה את מר לוין עושה את המשא ומתן ללקוחות שהוא מוכר להם את המחשבון מר לוין כנראה סיפר סיפורים לאמריקאים. מה לעשות, את התמימות של האמריקאים לא נשנה. חבל על ה 3 מיליון. בזבוז כסף
דור ארבל , תל אביב  |  06.09.13
21.
הממונה על הביטוח, על הבנקים וכל שאר הממונים מטעם הממשלה, תפקידם להגן על "יציבותם" של הגופים
לממשלה אין כל כוונה להגן על האזרח, סיפור הכיסוי של הממשלה מסביר שכאשר כל הממונים מטעמה מגנים על הגופים האלו ההגנה הזו מונעת נזק לאזרח. הבעיה שנוצרה במדינה היא שהוקמו כל הגופים למיניהם כמו בתי חולים ,בנקים, ביטוח לאומי, חברות ביטוח, קרנות פנסיה, ועוד ועוד גופים שהממשלה דאגה להקים לריווחת האזרח, הבעיה, החל מרגע שגופים אלו הוקמו, הם חייבים לדאוג להישרדותם ולשיפור תנאים בעיקר של הנהלות גופים אלו. כל עוד עקרון ההישרדות ותנאי התעסוקה של הגופים האלו יהיה הקו המנחה, לא ניפטר ממסחטת הכספים הזו. באים ומסבירים שלמנהל בנק מגיע, בלוף !!! הוא פועל בשוק מגונן של המפקח, ואם הוא מציג רווחים בדרך כלל זה כתוצאה של התיעלות העובדים, להם מגיע לקבל את רווח. מנכ"ל חברה ממשלתית או אפילו ציבורית, מה הוא הביא מהבית? הרי הכל אלו מחצבי המדינה שהחברה מנצלת אותם, נניח שמכר יותר מה הוא מכר יותר מחצבים? יותר עבודה של עובדי החברה? שיתחלק עם המדינה והעובדים ברווח, למה החזירות לקחת הכול לעצמו.
-מ- , רמאות ממשלתית  |  06.09.13
לכל התגובות