אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיימא הודיעה רשמית על גיוס של 65 מיליון דולר צילום: קיימא

נחשף בכלכליסט

קיימא הודיעה רשמית על גיוס של 65 מיליון דולר

החברה שמתמחה בהשבחת זרעים להגדלת תפוקת גידולי שדה, גייסה את הכסף מהבנק העולמי, הקרנות אינפיניטי והוריזן ונצ'רס. בנוסף, השתתפו בסבב הגיוס משקיעי החברה הקיימים

03.09.2013, 16:32 | מאיר אורבך
חברת הזרעים הישראלית קיימא מאשרת את חשיפת "כלכליסט", לפיה גייסה 65 מיליון דולר מהבנק העולמי, הורייזן ונצ'רס של לי קה שינג וקרן אינפיניטי. בגיוס השתתפו גם המשקיעים הקודמים של החברה - DFJ תמיר פישמן, מיצוי, קליינר פרקינס, אוברלי ו-Musea.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי רוזגר ביירסיק, נציג השקעות בבנק העולמי, ההזדמנויות הרבות ביותר לפריצת דרך בגידולים נמצאת כיום בשווקים המתפתחים שכן הדרישה שם למזון גדלה מדי יום. "היכולת של חברה לספק למדינות אלה מזון ללא כל תלות במזג אוויר ולהגדיל את הייצור בצורה משמעותית היא חשובה ביותר", אמר.

גידולים חקלאיים בשדות של קיימא, צילום: אבישג שאר ישוב גידולים חקלאיים בשדות של קיימא | צילום: אבישג שאר ישוב גידולים חקלאיים בשדות של קיימא, צילום: אבישג שאר ישוב

קיימא נחשבת לסטארט-אפ ייחודי בנוף הישראלי. היא הוקמה על ידי מומחים בטיפוח זני ירקות ומתמחה בייצור זרעים לגידולים חקלאיים. החברה פיתחה טכנולוגיה המאפשרת לייצר גידולי שדה גדולים יותר ובעלי כמות גדולה יותר של זרעים. ב-2010 רשמה החברה פריצת דרך לאחר שהגדילה את התפוקה של גידולי קנולה מזן סיני בכ-30%.

לפי ההערכה, הגיעה קיימא לפריצות דרך דומות בזרעי חיטה ותירס. כמו כן מכוונת החברה לשוק תחליפי הנפט ולשם כך מגדלת שיחי קיקיון. בעבר טענה קיימא שביכולתה לספק גידולים לביו-דיזל שיתחרו במחירי הנפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות