אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: אלווריון נמכרת לוואלי טלקום תמורת 38 מיליון שקל צילום: אביגיל עוזי

רשמית: אלווריון נמכרת לוואלי טלקום תמורת 38 מיליון שקל

כך אישר היום בית המשפט המחוזי בתל אביב. הרוכשת גברה על המתמודדת השניה, סיגמא וויב, לאור תמיכת בא כוח העובדים ותמיכתו של הנושה העיקרי, בנק סיליקון וואלי. בא כוח העובדים: "מקווים שאלווריון תעלה על דרך חדשה"

04.09.2013, 13:18 | זוהר שחר לוי
בית המשפט המחוזי תל אביב אישר היום (ד') את מכירת נכסי אלווריון לידי וואלי טלקום תמורת 38 מיליון שקל. הרוכשת גברה על המתמודדת השניה, סיגמא וויב, לאור תמיכת בא כוח העובדים ותמיכתו של הנושה העיקרי, בנק סיליקון וואלי.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע האחרון התנהל קרב ארוך בין שתי המתמודדות העיקריות לרכישת נכסי אלווריון, וואלי טלקום וסיגמא וויב. לאחר שבהתמחרות הראשונה הוגשו שתי הצעות זהות, ביקש כונס הנכסים של אלווריון, רו"ח יואב כפיר לאשר את הצעתה של וואלי טלקום תמורת כ-21 מיליון שקל, לאור תמיכת העובדים והבנק. אולם, תוך כדי, שיפרה סיגמא וויב את הצעתה ועל כן הפנה השופט איתן אורנשטיין את הצדדים להתמחרות נוספת.

בהתמחרות נוספת בין הצדדים יצאה סיגמא וויב כשידה על העליונה. בפנייה לבית המשפט אתמול, ביקש רו"ח כפיר לאשר את הצעתה כזוכה לאחר ששיפרה משמעותית את הצעתה ל-38 מיליון שקל. אולם, וואלי טלקום לא נותרה חייבת ושיפרה אף היא את הצעתה, שוב, והשוותה את מחיר העסקה ל-38 מיליון שקל. לאור הודעתה של וואלי טלקום, ולאור ספקות של נציג כונס הנכסים הרשמי, עו"ד אורי ולרשטיין, באשר למספר פרמטרים, כינס השופט אורנשטיין את הצדדים לדיון דחוף ערב החג.

אלווריון , צילום: אביגיל עוזי אלווריון | צילום: אביגיל עוזי אלווריון , צילום: אביגיל עוזי

במהלך הדיון, תיאר רו"ח כפיר את השתלשלות האירועים וציין כי הכף נוטה לטובתה של וואלי טלקום לאור תמיכת העובדים והנושה העיקרי, סיליקון וואלי. גם בא כוח העובדים, עו"ד אופיר רונן, תמך בהכרזתה של וואלי טלקום כזוכה. זאת, לאחר שהובטח "כי יועסקו 48 עובדים והובטח לנו גם 10% מהמניות".

במהלך הדיון, ובטרם ניתנה הכרעה, המליץ השופט איתן אורנשטיין לנציגי סיגמא וויב לסגת מהצעתם מטעמים שונים. סיגמא וויב קיבלה את הצעת בית המשפט "תוך שמירת טענותיה לקבלת השבת הוצאותיה ונזקיה".

"מקווים שאלווריון תעלה על דרך חדשה"

"משכך", פסק השופט אורנשטיין, "ולאחר שנותרת הצעת ואלי טלקום, במתכונתה המשופרת, כמו גם התחייבותה כלפי העובדים, אני נעתר לבקשה ומאשר לכונס הנכסים למכור את פרטי הרכוש, הכל בהתאם לתנאי ההצעה". לפי ההחלטה, בעוד חודש, יגיש הכונס הסדר נושים לבית המשפט.

בא כוח העובדים, עו"ד רונן, בירך לאחר הדיון את החלטת בית המשפט. "אנחנו מברכים את וואלי טלקום על זכייתה", אמר, "ומקווים כי אלווריון תעלה על דרך חדשה".

מסיגמא נמסר כי "משכנו את הצעתנו עקב בקשת השופט להגיע לסיום ההתמחרות ולאפשר המשך הפעלת החברה ערב ראש השנה. אנחנו שמחים שבעזרתנו הנושים מקבלים 38 מיליון שקל, העובדים שומרים על מקום עבודתם ומקבלים 10% מהחברה. מרכיבים שלא היו בהצעות הקודמות כשהמליץ הכונס למכור את החברה בנזיד עדשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות